Sport w skrócie

BABICA NA MŚ. Maleją szanse Radosława Babicy z Contactu Kielce na awans do grona najlepszych 64 bilardzistów rozgrywanych na Tajwanie mistrzostw świata w odmianę 9 bil. Po pięciu pojedynkach jedyny reprezentant Polski ma na swoim koncie dwa zwycięstwa (5:1 z Patrickiem Ooi z Malezji i 5:2 z Davem Reljicem z Australii) i trzy porażki (po 4:5 z Erickiem Stricklandem z USA i Ismaelem Paezem z Meksyku oraz 3:5 z Włochem Vittorio de Falco). By awansować z grupy eliminacyjnej, Polak musi wygrać dwa ostatnie pojedynki z wyprzedzającymi go: Kevinem Uzzellem (Anglia) i Takeshim Okumurą (Japonia).

PIERWSZY START PO KONTUZJI. Dobrze wypadła juniorka młodsza Izabela Wijas z UKS WiR Łopuszno podczas mityngu Grand Prix PZLA w Białej Podlaskiej. Mistrzyni ubiegłorocznej OOM w biegu na 400 m ppł w pierwszym starcie po kontuzji przebiegła ten dystans w czasie 58,24 s, pół sekundy gorszym od rekordu życiowego. Jej koleżanka klubowa juniorka Edyta Pura uzyskała w tym biegu 56,66.

NIE MIELI FARTA. Pierwsza drużyna Farta Kielce zajęła ostatnie, dwunaste miejsce w zakończonej w Koszalinie I lidze juniorów w szachach i spadła klasę niżej. Kielczanie wygrali tylko dwa mecze - 3,5:2,5 z Hetmanem Koszalin i 4:2 z Rolnikiem Róża, a przegrali pozostałe dziewięć pojedynków. Najwięcej punktów dla Farta zdobyli: Michał Motyka - 4,5 i Andrzej Szczukiewicz - 4. Z I ligi spadł również Rolnik Róża, a w barażach o utrzymanie zagrają Start Katowice i Miedź Legnica. Mistrzem Polski został PTSz Płock, srebro zdobył Damis Warszawa, a brąz Stilon I Gorzów.

PLEBISCYT RADIA KIELCE. Niespodziewany srebrny medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich "Lubuskie 2004" Kamil Zieliński, kolarz Cyclo Korona Kielce, to sportowy bohater minionego weekendu. Za to osiągniecie wyróżniony został tytułem najlepszego sportowca w plebiscycie dziennikarzy Radia Kielce, "Gazety Wyborczej" i "Słowa Ludu". Za imprezę weekendu uznaliśmy tradycyjny wyścig kolarski wokół Bielin. Jak co roku "Truskawkowy Szus" miał bardzo dobrą obsadę.