Przed meczem KSŻ Krosno - Kolejarz Rawicz

ŻUŻEL. II LIGA. Trzeba wygrać, najlepiej różnicą 22 punktów - mówi przed pojedynkiem z Kolejarzem Rawicz trener KSŻ Krosno Franciszek Jaziewicz.
Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego II ligi znany jest już tercet zespołów, który wystąpi w play off o awans do I ligi. Z drużynami z wyższej klasy rozgrywkowej rywalizować będą Kolejarz Opole, KSŻ Krosno i Kolejarz Rawicz. Jako, że w rundzie finałowej ważne będą wyniki spotkań wyżej wymienionych drużyn, bardzo dużego znaczenia nabiera niedzielny mecz krośnian z Kolejarzem. Bardzo ważne dla rywalizacji w rundzie finałowej będą także pojedynki Kolejarz Opole - KSŻ Krosno (18 lipca) i Kolejarz Rawicz - Kolejarz Opole (25 lipca). Jak do tej pory wymienione drużyny rozegrały między sobą trzy spotkania. W najlepszej sytuacji są opolanie, którzy pokonali na własnym torze Kolejarza Rawicz 57:32, a w Krośnie wygrali 47:43. Drugie miejsce w tej chwili zajmują rawiczanie, którzy przed własną publicznością zwyciężyli KSŻ 55:34.

- Naszym celem jest zwycięstwo. Pięknie byłoby gdybyśmy wygrali wyżej niż przegraliśmy w Rawiczu, ale jeśli tak się nie stanie, to korona nam z głowy nie spadnie - mówi trener KSŻ Franciszek Jaziewicz. - Na pewno nie lekceważymy rywala, ale liczymy na dobre widowisko zakończone naszym zwycięstwem. Decyzję odnośnie składu podejmę po piątkowym treningu, ale myślę, że pojedziemy z obcokrajowcem. W tej chwili w grę wchodzi tylko Laszlo Szatmari, bo Sandor Tihanyi w Lendavie złamał rękę. Ale z drugiej strony Szatmari ma w sobotę zawody, więc może na wszelki wypadek ściągniemy na niedzielę Jacka Woźniaka. Po upadku w Łodzi do ładu ze sprzętem doszedł już Łukasz Golonka. Do tego dochodzą Szmid, Łukaszewicz i Ślączka więc jestem dobrej myśli. Na pewno maksymalnie wykorzystam naszych liderów, bo chcemy odrobić straty z Rawicza - dodaje Jaziewicz.

Rawiczanie na mecz w Krośnie awizują krajowy skład z Łukaszem Lomanem, Bartoszem Kasprowiakiem i utalentowanym juniorem Marcinem Nowaczykiem na czele. - Do tego dochodzą moi dobrzy znajomi z Ostrowa: Paweł Łęcki i Tomek Poprawski. Słyszałem, że rawiczanie pozyskali z RKM Rybnik Konrada Ryszkę z RKM, który w tym roku jeździł już w Krośnie w barwach Wandy Kraków [zdobył 10 punktów - red], ale nie sądzę, żeby zmieścił się on w składzie na ten mecz. Prędzej spodziewam się, że działacze z Rawicza zakontraktują na ten mecz obcokrajowca - mówi Jaziewicz.

Niedzielny mecz rozpocznie się o godz. 17. Sędziuje Tomasz Proszowski. Bilety: trybuna - 15 zł, normalne - 12 zł, ulgowe - 6 zł, program - 3 zł.

Awizowany skład Kolejarza: 1. Łukasz Loman, 2. Rafał Chiński, 3. Paweł Łęcki, 4. Tomasz Poprawski, 5. Bartosz Kasprowiak, 6. Adrian Płuska, 7. Marcin Nowaczyk.

Przypuszczalny skład KSŻ: 9. Łukasz Szmid, 10. Janusz Ślączka, 11. Łukasz Golonka, 12. Laszlo Szatmari, 13. Tomasz Łukaszewicz, 14. Krzysztof Bęben, 15. Dawid Bendzera.

Przed play off

Wyniki zaliczane do rundy finałowej: Kolejarz Opole - Kolejarz Rawicz 57:32, KSŻ Krosno - Kolejarz Opole 43:47, Kolejarz Rawicz - KSŻ Krosno 55:34.

1. Kolejarz Opole24+29
2. Kolejarz Rawicz22-4
3. KSŻ Krosno20-25