Cracovia zaczyna przygotowania od sparingu z Ruchem

Wychowanek Cracovii Arkadiusz Kubik i napastnik szwajcarskiego FC Aarau Marek Citko są w orbicie zainteresowań "Pasów". Nie będzie piłkarzem Cracovii Arkadiusz Klimek, bo wczoraj związał się z Wisłą Płock.
W sobotę "Pasy" rozpoczynają przygotowania do sezonu. Beniaminek ekstraklasy od razu zagra w sparingu. Rywalem będzie drugoligowy Ruch Chorzów. Mecz odbędzie się w okolicach Pszczyny (miejsce utrzymywane jest w tajemnicy w obawie przed zwaśnionymi kibicami). Trener Wojciech Stawowy sprawdzi formę pozyskanych ostatnio Witolda Wawrzyczka i Jacka Wiśniewskiego. Testowani będą Amerykanin Chrisa Greera (grał w lidze chorwackiej) i dwóch innych młodych napastników.

Citko to wychowanek Jagiellonii Białystok, który grał w Widzewie Łódź, Legii Warszawa i Groclinie. Jest jednym z dwóch polskich piłkarzy, którzy strzelili bramkę Aglikom na Wembley. Trzeba dodać, że szanse na jego przyjście do "Pasów" nie są zbyt duże, gdyż zawodnik bardziej jest zainteresowany grą na Zachodzie. Gdyby za granicą nie znalazł zatrudnienia, pomyślałby o powrocie do kraju.

Wychowanek Cracovii Arkadiusz Kubik (starszy brat Łukasza, który grał przy Kałuży w minionym sezonie) zdobył srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie w 1992 r. Przez wiele lat grał w Belgii, ostatnio w FC Antwerp. Ma przyjechać do Krakowa w przyszłym tygodniu na rozmowy z szefostwem biało-czerwonych. - Obok formy sportowej istotne będą sprawy finansowe - podkreśla menedżer Cracovii Albin Mikulski. Nowe kontrakty z Cracovią wynegocjowali już kapitan "Pasów" Piotr Bania, Piotr Giza i Arkadiusz Baran.