Zmiany w Warcie Poznań

Czy ten zasłużony klub stanie na nogi?
W 75-lecie zdobycia przez Wartę Poznań tytułu mistrza Polski w piłce nożnej sekcja piłkarska tego klubu ma szansę stanąć na nogi. Grupa ludzi z Alfredem Jerszyńskim i Robertem Jankowiakiem na czele chce ją odbudować.

Alfred Jerszyński jest szefem sponsorującej już Wartę firmy Reflex, a Robert Jankowiak jest związany z firmą Red Box - wyposażył m.in. klub w sprzęt sportowy Jako. Ta dwójka stoi na czele grupy, która rozpoczęła odbudowę sekcji piłkarskiej tego zasłużonego klubu (mistrz Polski z 1929 i 1947 r.).

Na razie sekcja zyskała autonomię, zniknęła z niej większość starych działaczy, pod których kierownictwem Warta powoli znikała ze świadomości poznaniaków. Teraz Jerszyński i Jankowiak chcą stanąć na czele nowej sekcji i znaleźć dla niej finansowe wsparcie. Wartę wsparły już Grundfos i Pepsi (dostarczy m.in. odżywki).

Zespół czekają zmiany kadrowe. Odeszli już Michał Król i Miłosz Antkowiak. - Przedstawiliśmy zawodnikom nasze możliwości finansowe, które są naprawdę niewielkie - mówi Robert Jankowiak. - Zostali ci, którzy je akceptują.

Do Warty dołączyli już Janusz Niedźwiedź z Amiki Wronki i Tomasz Lewandowski z Lecha Poznań. Prawdopodobne jest przyjście Waldemara Przysiudy, Tomasza Magdziarza, Arkadiusza Miklosika, Krzysztofa Piskuły oraz byłego kierownika Lecha Zbigniewa Śmiglaka.