Górnik w finale

Juniorzy Górnika Łęczna pokonali wczoraj u siebie Polonię Elbląg 4:0 i awansowali do finałów mistrzostw Polski
W pierwszym meczu też zespół trenera Tadeusza Łapy był lepszy i wygrał na boisku rywala 2:1. Jest to drugi w historii klubu z Łęcznej awans do czwórki najlepszych zespołów w kraju w tej kategorii wiekowej. Przed dwoma laty Górnik zajął czwarte miejsce. Turniej finałowy rozpoczyna się już w najbliższą sobotę na stadionie ostrowieckiego KSZO. W drużynie gospodarzy wystąpił znany z występów na I-ligowych boiskach Grzegorz Szymanek i zdobył dwie bramki. Takim samym wyczynem popisał się najskuteczniejszy zawodnik ligi juniorów starszych Dariusz Osuch.

Przeciwnikami łęcznian w Ostrowcu Świętokrzyskim będą drużyny Gwarka Zabrze, Jagiellonii Białystok i zwycięzca dwumeczu Lech Zielona Góra - Pogoń Nowa Szczecin.

Górnik Łęczna 4 (2)

Polonia Elbląg 0

Bramki: Szymanek (9., 80.), Osuch (45., 57.)

Składy

Górnik: Witkowski (Karkowski) - Bodziak, Chapuła, Jędrzejuk - Kasperek (80. Rolnik), Klimkiewicz (80. Iwan), Krakiewicz (46. Gołąb), Wywrocki, Kuśmirek (69. Frączek) - Osuch (69. Skorupski), Szymanek.

Polonia: Rakoczy - Anuszek, Kitowski (46. Boros), Miller - Perlejewski, Grygrowski (61. Gorgol), Florek, Ciesielski, Helwak (61. Górak) - Sambor, Plachecki (61. Kozieł).