Szymon Szewczyk po debiucie w lidze letniej

Szczeciński koszykarz rozegrał swój pierwszy mecz w ramach rozgrywek ligi letniej w NBA. Z wtorku na środę Szewczyka Milwaukee Bucks zmierzyło się z drużyną mistrzów zawodowej ligi z poprzedniego sezonu Detroit Pistons i doznało wysokiej porażki 58:74 (9:25, 16:12, 17:18, 16:19).

Ze wszystkich graczy "Kozłów", którzy zagrali w spotkaniu z "Tłokami", Szewczyk (grał z numerem 15) zaprezentował się na parkiecie najkrócej. Wystąpił przez 13 minut, ale na parkiet wszedł w drugiej kwarcie, gdy rywale odskoczyli na bezpieczną przewagę.

Statystyki Szewczyka: 13 minut, 2 punkty, 0/1 za 2 punkty, 0/1 za trzy punkty, 2/2 w rzutach osobistych, 1 zbiórka w obronie, 0 asyst, 3 faule, 0 przechwytów, 0 strat, 1 blok.

Wczoraj Bucks grali z Toronto Raptors. W składzie "Dinozaurów" występuje m.in. Amerykanin Andrew Wisniewski.