Rzutki: mistrzostwa Polski

Znakomicie spisali się wielkopolscy darterzy na indywidualnych mistrzostwach Polski, które odbyły się w Swarzędzu - zdobyli cztery medale.
W swarzędzkiej imprezie wystartowało 132 zawodników i zawodniczek wyłonionych z ogólnopolskiego rankingu Polskiej Federacji Sportów Kompaktowych. Zarówno panie, jak i panowie grali systemem 501 double out. Wśród kobiet najlepsza była Katarzyna Bożek z Bydgoszczy. To ona w finale pokonała 5:0 Annę Suwalską z Poznania, która po raz pierwszy uczestniczyła w mistrzostwach Polski. Wraz z reprezentantką Bydgoszczy zakwalifikowała się do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy. Trzecie miejsce zajęła Katarzyna Przybylak z Murowanej Gośliny.

Wysoki poziom miały rozgrywki mężczyzn. Dopiero dziewiąty był trzykrotny mistrz Polski Rafał Fiszerowicz. Podium należało do zawodników drużyny Partner Poznań. Na najniższym stopniu podium stanął Bartek Sobczyński z Poznania. W finale natomiast znaleźli się aktualni drużynowi mistrzowie Europy FECS - Krzysztof Wojciechowski ze Swarzędza i Krzysztof Ratajski ze Skarżyska Kamiennej. Grali do pięciu wygranych tzw. legów. Wojciechowski (ubiegłoroczny mistrz Polski) dotrzymywał kroku rywalowi do stanu 2:2. Ratajski wygrał 5:2. Jest to pierwszy tytuł mistrzowski Ratajskiego w federacji Polfesk.

WYNIKI

Mężczyźni: 1. Krzysztof Ratajski (Skarżysko Kamienna), 2. Krzysztof Wojciechowski (Swarzędz), 3. Bartosz Sobczyński (Poznań), 4. Mieczysław Hanaczewski (Głogów), 5. Krystian Bartków (Zielona Góra), 6. Andrzej Lis (Bydgoszcz).

Kobiety: 1. Katarzyna Bożek (Bydgoszcz), 2. Anna Suwalska (Poznań), 3. Katarzyna Przybylak (Murowana Goślina), 4. Agnieszka Dzięgielewska (Gdynia), 5. Anna Krzywda (Poznań), 6. Danuta Kulwicka (Mała Nieszawka).