Sukcesy pływaków Laguny

Aż 39 medali przywieźli do Torunia z mistrzostw Polski w Gdyni pływacy w płetwach Laguny. Największą gwiazdą zawodów był Wojciech Majewski.

14-latek, który jest już jedną z największych gwiazd tej specjalności raz za razem wchodził na podium odbierając kolejne nagrody. Lider Pucharu świata do lat 15. zdobył pięć złotych medali w kat. do 15 l. (50 m po powierzchni, 100 m ppp, 200 m pp, 400 m pp, 50 pod wodą) i cztery w kat. do 17 l. (50 m pp, 100 m pp, 400 m pp, 50 m pw). Dołożył do tego jeszcze srebro na 200 m pp. W rywalizacji seniorów zwyciężył na 50 m pp, a był tez drugi (50 m pw) i trzeci (100 m pp i 400 m pp). W sumie zdobył aż 12 medali - Oznacza to, że jest w tej chwili najlepszym juniorem w Polsce - mówi trener Laguny oraz kadry narodowej Jacek Mazurkiewicz.

W Gdyni dorobek Laguny wzbogaciły również Katarzyna Krystyańczuk (dwa złota i srebra), Kamila Drojecka (cztery srebra, dwa brązowe medale), Anna Lemanowicz (srebro i dwa brązy) oraz Karolina Piotrowska (złoto, srebro, brąz). Znad morza torunianie przenieśli się do Łubiany, gdzie rywalizowali w pływaniu długodystansowym na otwartym akwenie. Na dystansie 3 kilometrów najlepsi byli Majewski i Natalia Hinz, a odległość 2 km najszybciej pokonał Jakub Piechowiak. Śladem swoich podopiecznych poszedł też Mazurkiewicz. Szkoleniowiec Laguny był bezkonkurencyjny w kategorii Oldboys, której rywalizacja odbywała się na dystansie kilometra.