Jarosław Araszkiewicz trenerem Warty Poznań?

Trener rezerw Lecha Poznań we wtorek będzie rozmawiać z zarządem "Kolejorza" o swojej przyszłości.
Jest wielce prawdopodobne, że dotychczasowy trener rezerw Lecha Poznań (które awansowały do III ligi) Jarosław Araszkiewicz będzie prowadzić w nowym sezonie III-ligową Wartę Poznań. Sam Araszkiewicz na razie nie chce sprawy komentować. Na pytanie, czy to prawda, że przechodzi do Warty, odparł tylko: - Nie, nadal jestem w PZU.

Dziś Araszkiewicz spotka się na Bułgarskiej z władzami Lecha, by omówić sprawę przyszłości. Nieoficjalnie wiadomo, że "Kolejorz" ma wobec niego zaległości finansowe. Poza tym samodzielne prowadzenie Warty to nie to samo co prowadzenie rezerw Lecha, gdzie pewne koncepcje pracy z piłkarzami przychodzą od trenera pierwszego zespołu. Sprawa nie jest jednak przesądzona i dziś się rozstrzygnie.

Gdyby "Araś" objął posadę trenera Warty, mógłby ściągnąć do niej wielu swoich znajomych, np. Krzysztofa Piskułę, Arkadiusza Miklosika i innych.

W takim wypadku rezerwy Lecha poprowadziłby Ryszard Łukasik, a Waldemar Kryger zostałby łącznikiem między pierwszym a drugim zespołem. Byłby odpowiedzialny za obserwację rozwoju graczy rezerw, a także za obserwację kolejnych przeciwników Lecha.