Weterani też potrafią

Nie tylko młodzi płoccy wioślarze przywieźli medale z Mistrzostw Polski. Poznańską Maltę zdobyli też weterani z Bogdanem Skierskim i Henrykiem Szlachtą na czele
Na niedawnych Mistrzostwach Polski w Poznaniu o tytuły walczyli także weterani. I radzili sobie znakomicie. Zaczęła dwójka eks-zawodników Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego Bogdan Skierski i Henryk Szlachta. Nasi wioślarze sięgnęli po złoto. Po dwóch godzinach do boju ruszyły ósemki. Osada PTW w składzie: Marek Chądzyński, Grzegorz Pietrowicz, Jan Skowroński, Bogdan Guzior, Bogdan Skierski, Zbigniew Półtorak, Andrzej Petrykowski, Henryk Szlachta i sternik Jacek Rydzewski, po niezwykle zaciętej walce zdobyła srebro, ulegając nieznacznie weteranom ze Szczecina.

Także drugiego dnia zawodów płocczanie błysnęli. Tytuł mistrzowski wywalczyła czwórka - Skierski, Skowroński, Szlachta, Pietrowicz. Swój wyścig wygrała też druga czwórka ze sternikiem - Chądzyński, Guzior, Półtorak, Petrykowski i st. Rydzewski, lecz nie znalazła się na podium. Dlaczego? - Bo po zastosowaniu obowiązujących przeliczników spadliśmy na piąte miejsce - mówi Jacek Karolak, sekretarz PTW. - Ale i tak te mistrzostwa były dla nas szczęśliwe. Łącznie w seniorach i weteranach zdobyliśmy przecież siedem medali (4 złote, 2 srebrne i brązowy, red.). No i tylko dwóch naszych zawodników wyczynowych to "rasowi" seniorzy. Reszta to, pomijając weteranów, młodzieżowcy. Wioślarskie podwoje dopiero się przed nimi otwierają.