Żużlowcy Kuntera/GTŻ/Primus podejmują TŻ/Sipmę Lublin

I muszą wygrać z liderem tabeli, aby nie stracić szans na pierwszą czwórkę
Podopieczni Lecha Kędziory mają obecnie tyle samo punktów co czwarta w tabeli Marma/Polskie Folie Rzeszów, ale jeden mecz rozegrany więcej. Dlatego nie mogą sobie pozwolić na porażkę na własnym torze. Z rywalami grudziądzanie mają w dodatku gorszy bilans bezpośrednich spotkań (porażka na wyjeździe, remis u siebie) i muszą liczyć, że rzeszowianie nie zdobędą już punktów. Jest na to szansa, bo Marma oprócz meczu u siebie ze Stalą/Strabag Gorzów ma jeszcze wyjazdy do Gdańska i Lublina.

Przede wszystkim Kunter/GTŻ/Primus musi pokonać TŻ/Sipmę, bo w ostatniej kolejce rundy zasadniczej będzie raczej bez szans na punkty w Gdańsku. Nie będzie to łatwe, bo przeciwnik przegrał dotąd jedynie dwa wyjazdowe mecze z Lotosem i Stalą/Strabag.

Lublinianie na pewno dokonają dwóch korekt w składzie. W miejsce kontuzjowanego w Anglii Tomasza Piszcza pojawi się zapewne najlepszy jeździeć I ligi Peter Karlsson, a za Sebastiana Trumińskiego pojedzie wychowanek GKM, a obecnie krajowy lider TŻ/Sipmy Grzegorz Knapp.

Składy

TŻ/Sipma Lublin: 1. Dariusz Śledź, 2. Mariusz Franków, 3. Sebastian Trumiński, 4. Jerzy Mordel, 5. Tomasz Piszcz, 6. Dawid Stachyra, 7. Daniel Jeleniewski; Kunter/GTŻ/Primus: 9. Robert Sawina, 10. Łukasz Pawlikowski, 11. Billy Hamill, 12. Jarosław Łukaszewski, 13. Mariusz Puszakowski, 14. Grzegorz Musiał, 15. Krzysztof Buczkowski