Nadal jednak pozostał problem, kto będzie zarządzał miejskimi targowiskami, skąd klub czerpał duże zyski. Tydzień temu Rada Miasta Radomska nieoczekiwanie zdecydowała, że nie przedłuży umowy z RKS.
Z decyzją nie zgadzają się działacze klubu, a także opozycyjni radni, którzy nawet rozpoczęli zbieranie podpisów pod wnioskiem o odwołanie Jerzego Słowińskiego. - Można mieć prawne i osobiste wątpliwości względem zgodności z przepisami tej uchwały. Jedyną możliwością jest jej zaskarżenie i zrobimy to, jak tylko sprawdzimy wszystkie dokumenty - twierdzi Tadeusz Dąbrowski, radny Radomska, a także były wiceprezes RKS.
Piłkarze w poniedziałek mają pojawić się na pierwszym treningu. Kto go poprowadzi i kto na nim będzie na razie nie wiadomo. Umowy wygasły Zdzisławowi Leszczyńskiemu, Arturowi Prokopowi, Dariuszowi Filipczakowi, Robertowi Rosińskiemu, Krzysztofowi Smolińskiemu i Jackowi Markiewiczowi. - Czekam na decyzję zarządu, który ma się zebrać w piątek. Nie ma nic przeciwko pozostania w RKS - mówi Jan Makowiecki, trener RKS.