Radomsko chce II ligi

PIŁKA NOŻNA. Klub z Radomska wysłał do PZPN wniosek o licencje na grę w II lidze, piłkarze w poniedziałek rozpoczną przygotowania, a Fameg nadal będzie jednym ze sponsorów RKS.
Nadal jednak pozostał problem, kto będzie zarządzał miejskimi targowiskami, skąd klub czerpał duże zyski. Tydzień temu Rada Miasta Radomska nieoczekiwanie zdecydowała, że nie przedłuży umowy z RKS.

Z decyzją nie zgadzają się działacze klubu, a także opozycyjni radni, którzy nawet rozpoczęli zbieranie podpisów pod wnioskiem o odwołanie Jerzego Słowińskiego. - Można mieć prawne i osobiste wątpliwości względem zgodności z przepisami tej uchwały. Jedyną możliwością jest jej zaskarżenie i zrobimy to, jak tylko sprawdzimy wszystkie dokumenty - twierdzi Tadeusz Dąbrowski, radny Radomska, a także były wiceprezes RKS.

Piłkarze w poniedziałek mają pojawić się na pierwszym treningu. Kto go poprowadzi i kto na nim będzie na razie nie wiadomo. Umowy wygasły Zdzisławowi Leszczyńskiemu, Arturowi Prokopowi, Dariuszowi Filipczakowi, Robertowi Rosińskiemu, Krzysztofowi Smolińskiemu i Jackowi Markiewiczowi. - Czekam na decyzję zarządu, który ma się zebrać w piątek. Nie ma nic przeciwko pozostania w RKS - mówi Jan Makowiecki, trener RKS.