Dominacja Dragona

CRS Dragon Lublin był najlepszym klubem I Otwartych Mistrzostw Okręgu Lubelskiego w Jujit-su seniorów light kontakt. Zawodnicy z tego klubu wywalczyli aż 11 medali z 17 możliwych do zdobycia

W imprezie rozegranej w sali Centrum Rekreacyjno-Sportowego "Dragon" wystartowało 32 zawodników z Lublina i okolic. W turnieju doszło do konfrontacji przedstawicieli różnych stylów walki: brazylijskiego jujit-su, jujit-su fighting, judoków, zapaśników.

Ton rywalizacji nadawała ekipa Dragona, która drużynowo zajęła pierwsze miejsce. Reprezentanci lubelskiego klubu całkowicie zdominowali przebieg mistrzostw. Ponadto dwóch zawodników Dragona dostało wyróżnienia indywidualne od organizatorów i składu sędziowskiego: Artur Małaj - za najkrótszą walkę turnieju zakończoną w ciągu 15 sekund oraz Krzysztof Konaszewski - za sprawienie największej niespodzianki imprezy. Konaszewski, mimo że jujit-su fihting trenuje dopiero od roku, wygrał w silnie obsadzonej kategorii do 77 kg, pokonując kilku utytułowanych zawodników.