Piłkarze Kolportera Korona rozpoczęli treningi

Tradycyjnie badaniami lekarskim rozpoczęły się przygotowania piłkarzy Kolportera Korona do sezonu. Zgodnie z zapowiedziami kontrakty z kieleckim zespołem podpisali Grzegorz Piechna i Zbigniew Wojtaszek.
Wczoraj punktualnie o godz. 9 w klubowym budynku przy ul. Szczepaniaka stawiło się 23 zawodników beniaminka II ligi. Ze "starej" kadry zabrakło jedynie Hermesa, który wczoraj po południu przyleciał z urlopu w Brazylii. Byli za to nowi gracze: Marek Szyndrowski z Ruchu Chorzów, Maciej Wojtaś z Legii Warszawa, Arkadiusz Kaliszan z Widzewa, Jarosław Piątkowski z Siarki Tarnobrzeg, Robert Bednarek z Amiki Wronki, Grzegorz Piechna i Zbigniew Wojtaszek z Heko Czermno. Ci dwaj ostatni podpisali właśnie dwuletnie kontrakty. Trenował też trzeci gracz Heko Jakub Grzegorzewski, ale rozmowy z Concordią Piotrków Trybunalski jeszcze trwają. - Powinny się zakończyć jutro - powiedział nam wczoraj Wiesław Tkaczuk, prezes Kolportera Korona.

Z awizowanych piłkarzy zabrakło wczoraj jedynie byłego obrońcy Jagiellonii Białystok Marcina Kośmickiego - dziś ma dołączyć do zespołu Dariusza Wdowczyka. Byli natomiast trzej testowani piłkarze. Najbardziej znany z nich to 29-letni pomocnik Siarki Andrzej Kaznecki. Pozostali to pomocnik Mariusz Pietrzak i napastnik Damian Sołtysik. Pierwszy grał w Obrze Kościan i Unii Swarzędz (wielkopolska liga okręgowa), a co ciekawe jest... pracownikiem firmy Kolporter. Drugi jest 19-latkiem i grał w czwartoligowym MKS Myszków.

Jak pisaliśmy w przyszłą środę z kielecką ekipą trenować ma 24-letni obrońca Radnickiego Nisz Aleksander Radunović. On i zapowiadany 20-letni gracz Partizana Belgrad powinni być ewentualnymi ostatnimi wzmocnieniami beniaminka II ligi.

Wczoraj rano piłkarzy czekały badania lekarskie, a po nich trening biegowy na stadionie Leśnym. Po południu natomiast kielczanie trenowali na bocznej płycie stadionu przy ul. Ściegiennego. Tak będą też wyglądały najbliższe dni ekipy Kolportera Korona.

Warto kupić karnet

Można już rezerwować karnety na rundę jesienną drugoligowego sezonu. Karta wstępu na wszystkie ligowe pojedynki na trybunę odkrytą kosztuje 110 złotych, zaś na trybunę krytą 250 zł. Są także jeszcze karnety VIP po 800 złotych. Przypomnijmy, że w nowym sezonie bilety na spotkania Kolportera Korona kosztować będą 15 i 8 złotych, a młodzież do 12 lat ma darmowy wstęp.

- Nadal będziemy mogli wpuścić na stadion tylko 6 tysięcy kibiców. Dlatego warto wcześniej kupić karnet i mieć zarezerwowane miejsce na trybunach. Spodziewamy się bowiem ogromnego zainteresowanie drugoligowymi pojedynkami - mówi Sławomir Sijer, dyrektor kieleckiego klubu. Dodaje, że trwa przebudowa trybun na stadionie przy ul. Szczepaniaka. - Montujemy dodatkowe krzesełka, bo takie są wymogi licencyjne. Dzięki temu poprawi się jakość oglądania meczów. Względy bezpieczeństwa sprawiły także, iż w sektorach A i B będą tylko miejsca siedzące - informuje dyrektor.

Licencja lada dzień

Minął już termin składania dokumentów niezbędnych do otrzymania licencji na grę w II lidze. - Dopełniliśmy wszystkich formalności. Dokumenty już są w Warszawie i centrala nie miała do nich żadnych zastrzeżeń - powiedział nam Sijer. Lada dzień Komisja do spraw Licencji przy PZPN powinna wydać zezwolenie kielczanom na grę w II lidze.