Mistrzostwa kajakarzy i akademia

Dokładnie 471 zawodniczek i zawodników pojawi się w sobotę na przystani Olsztyńskiego Klubu Sportowego przy ul. Jodłowej
Okazją do spotkania najlepszych będą XX Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie, które będą rozgrywane przez dwa dni w Olsztynie. Zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować na dystansach od 2000 do 10000 metrów, w zależności od kategorii wiekowej startujących .Na imprezie pojawią się Tomek Mendelski i Adam Seroczyński, którzy nie będą jednak startowali w mistrzostwach. Obaj bowiem wystąpią za kilkadziesiąt dni w Atenach w regatach Igrzysk Olimpijskich. Tomek z Adamem znaleźli się też na liście Polskiego Związku Kajakowego, który przesłał ją do zatwierdzenia Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu. PKOl ogłosi skład reprezentacji olimpijskiej 6 lipca i będzie to raczej formalność. Do Aten może wyjedzie więc 17 osób w kajakarstwie klasycznym. Adam Seroczyński wystąpi w Atenach w wyścigach na 500 i 1000 metrów, zaś Tomek Mendelski będzie szlakowym w kajakowej czwórce na 1000 metrów, w której to osadzie wraz z olsztyniakiem popłyną: Rafał Głażewski z MKKS Gorzów, Paweł Bauman z Zawiszy Bydgoszcz i Dariusz Białkowski z Astorii Bydgoszcz.

Mistrzostwa Polski w pływaniu na długich dystansach stały się znakomita okazją do uczczenia jubileuszu 50ciolecia Olsztyńskiego Klubu Sportowego. Zawodnicy, trenerzy, działacze i sympatycy klubu spotkają się w piątek o godz. 12.00 w sali 219, podczas uroczystej akademii poświęconej jubileuszowi.