Sukcesy lekkoatletów regionuw MP juniorów

Toruń ma najszybszą młodzieżową sztafetę sprinterów w Polsce. Mistrzostwo kraju wśród juniorów zdobyli lekkoatleci Zrywu. Dwa tytułu dołożyły biegaczki Vectry Włocławek
W Białymstoku ekipa, którą stanowią Marcin Gliński, Marek Ziółkowski, Sebastian Kowalski i Łukasz Konieczyński, w biegu 4x100 m była bezkonkurencyjna. - Byli faworytami i nie zawiedli - mówi trener lekkoatletów Bogumił Mańkowski. Jedno okrążenie pokonali w 42,24 s. Podwójne powody do zadowolenia miał Gliński, który oprócz zwycięstwa w sztafecie, zdobył również brązowy medal w rywalizacji indywidualnej na 100 metrów. Lider torunian został też powołany do kadry narodowej na mistrzostwa świata juniorów, które odbędą się za dwa tygodnie we włoskim Grosseto. Jest start w imprezie jeszcze nie jest jednak pewny, bo torunianin rywalizuje o miejsca w składzie z kilkoma innymi kandydatami do reprezentacji.

Z tytułów cieszyli się też juniorzy Vectry Włocławek. Marta Wojtkuńska po sobotnim sukcesie też najprawdopodobniej znajdzie się w reprezentacji Polski na MŚ w Grosseto. Teraz podopieczna Anny Bukis - byłej reprezentantki Polski w biegach średnich - na stadionie w MOSiR-u w Zwierzyńcu pokonała 3000 m w 9.58,13 min. Bijąc rekord życiowy, wyprzedziła srebrną medalistkę o ponad 3 s. Drugi tytuł dla Vectry wywalczyła w biegu na 2000 m z przeszkodami Katarzyna Kowalska. Miała czas 6.37,99 min i zdobyła nominację na MŚ juniorów. Blisko szczęścia był ich klubowy kolega, Michał Rosiak. Skoczył w dal swe rekordowe 7,32 m na miarę wicemistrzostwa. Złoto przegrał zaledwie o 2 cm.

POZOSTAŁE MEDALE

srebrne: Małgorzata Drążkowska (Vectra) na 800 m - 2.10,19 min, Wojciech Lewandowski (Nadwiślanin Chełmno) w trójskoku - 15,48 m (rekord życiowy); brązowy: Martyna Pietryka (Olimpia Grudziądz) na 800 m - 2.10,81 min.