NBA: McGrady w Houston

Dwukrotny najlepszy strzelec NBA Tracy McGrady przechodzi z Orlando Magic do Houston Rockets. W sumie w wymianie wzięło udział siedmiu zawodników.
Nad wymianą pracowano od dwóch tygodni. Wreszcie doszło do porozumienia: 25-letni rzucający McGrady, skrzydłowy Juwan Howard i dwóch rozgrywających - Tyronn Lue i Reece Gaines przechodzą do Rockets. W zamian Magic dostaną dwóch pierwszopiątkowych rozgrywających: Steve'a Francisa i Cuttino Mobley'a oraz środkowego Kelvina Cato. W tym sezonie McGrady i Francis wyszli w pierwszych piątkach swoich zespołów w Meczu Gwiazd.

- Wiedziałem, że to zabierze trochę czasu. Ale w tym momencie jestem bardzo zadowolony z przeprowadzki - komentował transfer McGrady, który teraz stworzy groźny duet z mierzącym 223 cm Chińczykiem Yao Mingiem.

- Nie mogę przewidzieć przyszłości, ale celem jest mistrzowski tytuł dla Rockets - dodał McGrady.

Houston zdobyli mistrzostwo NBA przed dziesięciu laty, rok później powtórzyli sukces. W tym sezonie odpadli w pierwszej rundzie play-off z Los Angeles Lakers.

McGrady przeszedł do Orlando z Toronto w 2000 roku. Miał tworzyć superduet ze skrzydłowym Grantem Hillem, jednak ten miał przewlekłą i powtarzającą się kontuzję kostki, co nieustannie wykluczało go z gry. W minionym sezonie Magic wygrali tylko 21 z 82 spotkań i McGrady poprosił o wymianę.