Kolarskie mistrzostwa Polski

Małgorzata Jasińska z Krokusa Barczewo ścigała się w Gorzowie na czas i w peletonie, zajmując w obu przypadkach lokaty w czołowej dziesiątce

W Gorzowie Wielkopolskim odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. W wyścigu na czas młodzieżowców wystąpiła Małgorzata Jasińska z Krokusa Barczewo, która wraz z rywalkami miała do pokonania trasę 16 kilometrów. Zawodniczka z warmii i mazur uzyskała ósmy czas zawodów. W tej samej konkurencji wśród młodzieżowców, którzy ścigali się na odcinku 32 kilometrów, Marcin Jasiński z Krokusa zajął 26 miejsce.

W wyścigu młodzieżowców ze startu wspólnego, wśród dziewcząt wystąpiły dwie zawodniczki i pięciu zawodników z klubów województwa warmińsko-mazurskiego. Małgorzata Jasińska ścigała się na trasie 110 kilometrów i zajęła szóste miejsce, a Violetta Balawajder-Ostrowska z klubu Art Print Olsztyn była 22. W wyścigu chłopców cała piątka przyjechała w grupie zasadniczej, nie zajmując jednak lokat w czołówce.

- Małgosia jechała bardzo aktywnie i goniła w grupie pościgowej, najlepsze zawodniczkami z kraju, które stanęły na podium i były poza jej zasięgiem. - Chłopcy z kolei, choć nie byli w czołowej dziesiątce mistrzostw, lecz na dalszych miejscach, zasłużyli choćby na wymienienie ich nazwisk. A owa piątka to: Łukasz Krzyżewski z Art Printu Olsztyn, Adam Sznitko ze Styropolu Biskupiec, Paweł Czarnecki z Ziemi Lubawskiej oraz Jacek Czerniakowski z Olimpijczyka Morąg.

W elicie, czyli dawniej kategorii seniorów, wyścig ze startu wspólnego na trasie 233,7 km wygrał Marek Wesoły. Drugie miejsce zajął Artur Krzeszowiec, a trzecie był Krzysztof Jeżowski. Wyścigi były przeprowadzone na podobnej trasie jak podczas zeszłorocznych mistrzostw, które także odbyły się w Gorzowie Wlkp. Trasa nie była bardzo męcząca dla zawodników i zawodniczek. Miała dwa długie podjazdy, jednak pozostała jej część była płaska.