Tur Ryki najlepszy w Polsce

Ciężary. Atleci z Ryk są najlepsi w Polsce w wyciskaniu sztangi leżąc. Z mistrzostw Polski ekipa MKS Tur przywiozła sześć złotych medali, zawodniczki Turu zwyciężyły drużynowo, a ich koledzy zostali wicemistrzami kraju

Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi na ławce zostały rozegrane w Pułtuski. Zawodniczki i zawodnicy Turu Ryki zdominowali te zawody. W rywalizacji kobiet i mężczyzn zdobyli po trzy złote medale.

Tytuły mistrzyń Polski wywalczyły: Dorota Nowak w kat. 48 kg, która wycisnęła 62,5 kg; Agnieszka Marciniak (kat. 52 - 70 kg) i Magdalena Puczyk (kat. 67,5 - 85 kg). Ponadto w kategorii 44 kg Sylwia Wójcik zdobyła srebrny medal wynikiem 57,5 kg.

Ekipa Turu zwyciężyła w klasyfikacji drużynowej.

Wśród mężczyzn złote medale dla zespołu z Ryk wywalczyli: Krzysztof Wrona (kat. 52 - 152,5 kg), Krzysztof Owsiany ( kat. 56 - 165 kg) i Paweł Pracownik (kat. 67,5 - 200 kg). Piąte miejsca zajęli: Piotr Minski (kat 60 - 130 kg) i Paweł Minski (kat. 67,5 - 135 kg).

Mężczyźni zdobyli drużynowe wicemistrzostwo Polski.

Trenerami siłaczy Turu Ryki są Paweł Naduk i Paweł Pracownik.