Losowanie Pucharu Polski

Zwycięzca Pomorskiego Pucharu Polski Olimpia Sztum zagra na szczeblu centralnym z Jagiellonią Białystok. Rezerwy Jagiellonii będą rywalem Lechii Gdańsk w rundzie wstępnej
Runda wstępna, w której spotkają się przegrani regionalnych finałów, rozegrana zostanie 24 lipca. Lechia Gdańsk miała szczęście w losowaniu, gdyż nie będzie musiała grać daleko na wyjeździe (mogła spotkać się np. z Ładą w oddalonym od Gdańska blisko 600 kilometrów Biłgoraju), a jej rywalem będą IV-ligowe rezerwy Jagiellonii Białystok. Rezerwy Jagiellonii oparte są na zdolnych wychowankach, wśród których znajduje się kuzyn znanego piłkarza Marka Citki - Adrian. Jeśli Lechia zwycięży, to w I rundzie na szczeblu centralnym jej rywalem będzie Szczakowianka Jaworzno. W I rundzie, która rozegrana zostanie 3 sierpnia, zagrają na pewno dwie pomorskie drużyny: zwycięzca regionalnego pucharu Olimpia Sztum i II-ligowa Arka Gdynia. Olimpia zagra z II-ligową Jagiellonią, a Arka ze zwycięzcą meczu rundy wstępnej pomiędzy Polonią Słubice i Odrą Chojna. Gdyby naszym drużynom udało się awansować, to w kolejnej rundzie, co jest nowością w Pucharze, zagrają w jednej z ośmiu 4-drużynowych grup.

W środę rozegrane zostaną rewanżowe mecze barażowe o IV ligę: Pomezania Malbork - Arka II Gdynia (w pierwszym meczu 2:2), Bałtyk Gdynia - Wierzyca Pelplin (1:0) i Chojniczanka - Brda Przechlewo (1:1). Wszystkie mecze rozpoczną się o godz. 18.