Andre Agassi na Idea Prokom Open?

Być może gwiazdą tegorocznego Idea Prokom Open będzie Andre Agassi, najbardziej wszechstronny tenisista ostatniej dekady. Obok niego prawdopodobnie wystąpią Marat Safin i Carlos Moya.
Tegoroczny Idea Prokom Open ma fatalny termin: sopocki turniej kończy się 15 sierpnia, trzy dni wcześniej rozpoczynają się igrzyska olimpijskie. - Wbrew temu, co się na ten temat sądzi, wyjdzie nam to na dobre. Dlaczego? W reprezentacji kraju może wystąpić najwyżej po trzech zawodników, pozostali są wolni. W tym czasie nie są rozgrywane żadne inne turnieje - mówi Waldemar Białaszczyk, szef SKT, na którego kortach będzie rozgrywany turniej Idea Prokom Open.

Jak podał wczorajszy "Przegląd Sportowy", najjaśniejszą gwiazdą Idea Prokom Open będzie 34-letni Andre Agassi, który na igrzyskach raczej nie wystąpi. Amerykanin jest zwycięzcą Wimbledonu, Roland Garros, US Open i Australian Open, najważniejszych turniejów na świecie. - Agassi? Pierwsze słyszę, nie stać nas na niego. No, chyba że sam się zgłosi - mówi "Gazecie" Ryszard Fijałkowski, dyrektor sopockiego turnieju. Wiadomo natomiast, że w swoich planach startowych występ w Sopocie mają Rosjanin Marat Safin (nr 6 światowego rankingu) i Hiszpan Carlos Moya (nr 3), dla którego byłby to trzeci występ w Idea Prokom Open.