Sport w skrócie

KOMPLET W TRZECIEJ LIDZE. Piłkarze Kmity Zabierzów uzupełnili stawkę drużyn, które w najbliższym sezonie występować będą w trzeciej lidze małopolskiej z drużynami z regionu świętokrzyskiego. W rewanżowym meczu barażowym z Okocimskim Brzesko Kmita wygrał na własnym boisku 1:0. W pierwszym meczu był remis 2:2. Z innych grup czwartej ligi awans wywalczyły Pogoń Leżajsk (rzeszowska) i Lewart Lubartów (lubelska). Przypomnijmy, że beniaminkiem będzie też Wierna Małogoszcz, a z drugiej ligi do tej grupy spadły Tłoki Gorzyce.

DWA AWANSE. Agnieszka Nurowska na koniu Playboy z KKJ Maag Kielce oraz zawodniczka Amazonki Borków Magda Włosińska na Lexionie wywalczyły awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w jeździectwie. Na zawodach w Krakowie obie startowały w konkurencji skoków na dużych koniach. Nurowskiej awans dało czwarte miejsce, a Włosińskiej 12. W grupie pony 7. miejsce zajęła Klaudia Sykuła z Amazonki na koniu Henry i prawdopodobnie ona również zakwalifikuje się na OOM. Dalsze miejsca zajęły Anna Szrajer na Barkaroli (10.) i Monika Stelmach na November Gift (wszystkie Amazonka).

TENIS W STRACHOWICACH. Sporym zainteresowaniem widzów cieszył się zorganizowany przez SKT Panda na kortach miejskich w Starachowicach ogólnopolski turniej tenisowy amatorów "Fisher 2004". W grupie open wygrał Sebastian Gulina (Ostrowiec), który w finale pokonał 6:3, 6:0 Jacka Rejczaka ze Starachowic. Na trzecich miejscach rywalizację zakończyli aktualny halowy mistrz Polski weteranów kielczanin Dariusz Gąbka i jego syn Rafał. W finale kategorii powyżej 45 lat spotkali się faworyci: Aleksander Tor z Mielca i Jan Papierz (Szczebrzeszyn), a lepszy okazał się ten drugi, zwyciężając 6:3, 4:6, 6:3. Na podium znaleźli się jeszcze Ludwik Nowak (Suchedniów) i Bogdan Szeląg (Starachowice).

KWALIFIKACJE NA OOM. 50 zawodników z województwa świętokrzyskiego, Łodzi, Lublina i Białegostoku walczyło na strzelnicy w Starachowicach o przepustki na finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w strzelectwie sportowym. Wśród gospodarzy najlepiej wypadli Piotr Bolewski (524 punkty w pistolecie szybkostrzelnym), Paweł Kierzkowski (368, ruchoma tarcza) i Milena Bonio (329, ruchoma tarcza), którzy wygrali swoje konkurencje. Dobre wyniki uzyskali także: Maciej Tusiński, Michał Jaworski, Piotr Wolski (ruchoma tarcza), Norbert Kawalec (karabinek sportowy), Damian Raczyński i Radosław Walczak (śrut) ze Świtu Starachowice oraz Michał Moćko, Paweł Radecki i Jakub Odziemek (HKS 47 Kielce). O tym, czy otrzymają kwalifikacje, będzie wiadomo po zakończeniu wszystkich eliminacji makroregionalnych. Pewni startu na finałach, które odbędą się w dniach 22-27 lipca w Zielonej Górze, są już: Oskar Kępa, Michał Zdyb, Piotr Bolewski, Milena Bonio oraz Paweł Kierzkowski (wszyscy Świt).

SZYMON PIERWSZY. Szymon Gałczyński (Cyclo Korona Kielce) wygrał grupę młodzików na rozegranych po raz piąty w Głubczycach zawodach Nadziei Olimpijskich MTB. W tej samej kategorii drugi był Alan Lipiec, a szósty Szymon Szumala. Dobrze wypadli także juniorzy młodsi Cyclo Korony: 6. był Wojciech Skarżyński, a 7. Karol Wojciechowski.

PLEBISCYT RADIA KIELCE. Kolarze zdominowali cotygodniowy plebiscyt sportowy "Gazety Wyborczej", Radia Kielce i "Słowa Ludu". Sportowcem weekendu został pochodzący z Bielin Tomasz Brożyna. Będzie on reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich w Atenach. Mistrzostwa Polski masters, które po raz drugi z rzędu odbyły się w podkieleckim Strawczynie, zasłużyły na miano imprezy weekendu. Nie było wątpliwości co do wyróżnienia dla drużyny - otrzymał je Stasiak KSZO Celsa. Po wygranym dwumeczu z trzecioligową Unią Janikowo piłkarze z Ostrowca zapewnili sobie utrzymanie w II lidze.