Mistrzostwo Polski Bożeny Łukasik

Złoty medal mistrzostw Polski juniorów w biegu na 400 m wywalczyła w Białymstoku Bożena Łukasik z ZTE Radom
Podopieczna Leszka Trzosa przebiegła jedno okrążenie w czasie 54,22, który jest jej rekordem życiowym. Tym samym Bożena Łukasik wypełniła minimum na mistrzostwa świata juniorów, które w lipcu odbędą się we Włoszech.

Eliminacje nie były zapowiedzią późniejszego sukcesu radomianki. Uzyskała ona dopiero szósty czas (57,18), a najlepsza w stawce Ernesta Tomza z Budowlanych Częstochowa była o półtora sekundy lepsza. W finale Łukasikówna pokazała jednak, że eliminacje były "zasłoną dymną" i tak naprawdę jej forma jest bardzo wysoka. W decydującym biegu objęła prowadzenie już na początku i nie oddała go do końca. Druga na mecie była Tomza, a trzecia Dorota Garbaczewska z Komunalnych Sanok.

Pozostali zawodnicy ZTE spisali się w Białymstoku słabo. W biegu na 1500 m Bartłomiej Makowski w pierwszej serii zajął dopiero dziesiąte miejsce. Konrad Kunz był natomiast piąty w trzeciej serii biegu na 400 m ppł i w finale również nie wystartował. Tomasz Imiołowski uplasował się natomiast na 18. pozycji w rzucie oszczepem.