Grzegorz Krzosek bez minimum

Drugie miejsce w biegu na 800 m zajął Grzegorz Krzosek z ZTE Radom podczas mityngu w Bielsku-Białej. Niestety, nie uzyskał minimum związku na igrzyska olimpijskie w Atenach
Zawody były dla radomianina kolejną próbą, aby spełnić wymogi kryterium ustanowionego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Organizatorzy mityngu zagwarantowali nawet zawodnika, który miał poprowadzić bieg w odpowiednim tempie. Niestety, rezultat 1.47,23, jaki uzyskał Krzosek, był daleki od stawianego minimum. Pierwszy na mecie Mirosław Formela ze Sportingu Międzyzdroje wyprzedził go wyraźnie.

Chyba ostatnią szansą na uzyskanie przez radomskiego biegacza przepustki do Aten będą mistrzostwa Polski, które w najbliższy weekend rozegrane zostaną w Bydgoszczy. Jeśli i tym razem się nie uda, Krzoskowi przyjdzie czekać na łaskę PZLA, które może wysłać do Aten zawodnika również bez minimum. Radomianin miałby wówczas sporą szansę na wyjazd na igrzyska, bo na Pucharze Europy uzyskał czas 1.46,42, który jest najlepszym wynikiem, uzyskanym w tym roku przez polskiego średniodystansowca.