Awans juniorów do lat 19 Jagiellonii

W 67. min niedzielnego spotkania juniorzy do lat 19 MOSP-u Jagiellonii Białystok przegrywali w Rzeszowie ze Stalą 0:3 i grali w dziesięciu. Mimo to strzelili dwie bramki, które zapewniły im awans do grona ośmiu najlepszych zespołów w Polsce
W środę białostoczanie - podopieczni Zenona Szaleckiego - wygrali przy Jurowieckiej 1:0. Wynik bardzo ucieszył... rzeszowian, bowiem przewaga Jagiellonii była wręcz druzgocąca, a niewielkie rozmiary zwycięstwa wynikały jedynie z nieskuteczności.

Rewanż miał zupełnie odmienne oblicze. To piłkarze Stali od początku ruszyli do zdecydowanych ataków. Z perspektywy wypracowanych sytuacji należy stwierdzić, że i tak długo nie mogli znaleźć recepty na skutecznie interweniującego Łukasza Grabowskiego. Najbliższy szczęścia był w 15. min Jakub Dragan, który mocno uderzył z kilkunastu metrów, a piłka po rykoszecie od bramkarza trafiła w słupek. To zachęciło gospodarzy do częstszych wizyt na polu karnym Jagiellonii. W 37. min ponownie w głównej roli wystąpił Dragan i po indywidualnej akcji i strzale z ostrego kąta w długi róg uzyskał prowadzenie dla Stali. Trzy minuty po przerwie ten sam piłkarz przejął prostopadłe podanie Przemysława Nycza, minął naszego bramkarza i ponownie wpisał się na listę strzelców.

Jagiellonia w niczym nie przypominała zespołu z pierwszego spotkania. W 59. min rzeszowianie egzekwowali rzut karny. Na szczęście Grabowski wyczuł intencje Nycza i obronił. Bezradny pozostał jednak przy strzale głową Marka Skupienia, który zamknął dośrodkowanie Damiana Włocha. Chwilę wcześniej Kamil Wojtkielewicz ujrzał po faulu czerwoną kartkę i wydawało się, że sprawa awansu jest przesądzona.

A jednak goście się przebudzili i postawili wszystko na jedną kartę. Najpierw za faul na Michale Grygoruku rzut karny skutecznie wykonał Rafał Onofryjuk, a tuż przed końcem spotkania gospodarzy pogrążył Arkadiusz Kidrycki, który w zamieszaniu pokonał bramkarza Stali.

Rywalem Jagiellonii w walce o awans do czterozespołowego finału będzie Kolporter Korona Kielce. Mecze rozegrane zostaną 3 i 7 lipca.



STAL RZESZÓW 3 (1)

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 2 (0)

STRZELCY BRAMEK

Stal: Jakub Dragan (37. i 48.), Marek Skupień (67.).

Jagiellonia: Rafał Onofryjuk (74., karny), Arkadiusz Kidrycki (88.).

SKŁADY

Stal: Filipski - Kwoka, Wolski, Bąk, Woźniak, Skupień (85. Pańczak), Nycz, Włoch, Jakieła, Porada, Dragan.

Jagiellonia: Grabowski - Koźlik, Wojtkielewicz, Bajko, Kusza (46. Przybyłowicz), Citko, Onofryjuk, Grygoruk, Nikołajuk (75. Kidrycki), Szmurło (64. Pużuk), Dworzańczyk.