Tłoki - Radomiak 2:1

Ten mecz zapadnie w pamięci chyba wszystkich, którzy mieli okazję go zobaczyć. Prawdziwy piłkarski horror. W ciągu 90 minut trudno byłoby wymyślić więcej dramatycznych zdarzeń i spontanicznej radości. Na sześć minut przed końcem spotkania Radomiak przegrywał z Tłokami Gorzyce 0:2. Ten wynik promował Gorzyce. Drużyna Jerzego Engela jr. pokazała jednak charakter. W 87. minucie 24-letni obrońca Radomiaka Bogusław Sobieska zdobył gola, który zapewnił "zielonym" awans do II ligi.
godz. 15.00 - sędzia Mirosław Mikulski z Lublina daje gwizdkiem sygnał do rozpoczęcia meczu. Na stadionie w Gorzycach zasiadło około 1500 kibiców, w tym około tysiąca z Radomia. Są aktywni, dopingują. Najmodniejszy szlagier ostatnich dni: - Jest druga liga, w Radomiu jest druga liga - rozbrzmiewa wyjątkowo głośno.

6. min - Maciej Lesisz mija prawą stroną obrońcę Tłoków - Zbigniewa Sygułę. Strzela na bramkę mocno i celnie, ale Krzysztof Petrykowski pewnie broni.

24. min - kolejny frontalny atak gospodarzy. Po akcji lewą stroną "uciął się" Arkadiusz Grzyb. W idealnej sytuacji sam na sam znalazł się Bogusław Pacanowski. Strzela w długi róg, ale Paweł Gałczyński końcami palców wybija piłkę na róg.

27. min - indywidualna akcja lewą stroną Grzegorza Bonina.

32. min - po raz kolejny z dobrej strony pokazuje się Lesisz. Na 30. metrze od bramki rywala przejmuje piłkę po krosowym podaniu od Roberta Szarego. W polu karnym minął dwóch obrońców i strzelił w kierunku bramkarza. Petrykowski znów pewnie broni.

35. min - trwa nieustający napór gospodarzy. Radomiak gra głęboko w defensywie, ale obrona nie popełnia błędów.

40. min - faulowany Anatolij Ławryszyn na 16. metrze. Piłka po strzale Marka Kusiaka o centymetry mija bramkę Gałczyńskiego.

43. min - Mikulski karze Tadeusza Krawca żółtą kartką za symulowanie faulu w polu karnym.

44. min - Zbigniew Wachowicz po raz drugi fauluje Dariusza Solnicę. Sędzia Mikulski pokazuje zawodnikowi najpierw żółty kartonik, a chwilę później czerwony. Obrońca Radomiaka ze spuszczoną głową opuszcza plac gry.

45. min - sędzia techniczny przedłuża mecz o 1 minutę. Po gwizdku sędziego kończącym pierwszą połowę ulga, bo przewaga gospodarzy była bardzo wyraźna. W ciągu 45 minut gry egzekwowali aż 11 rzutów rożnych.

49. min - z ostrego kąta strzelał mocno Konrad Gołoś. Petrykowski przenosi piłkę tuż nad poprzeczką.

63. min - niesportowe zachowanie piłkarzy Tłoków. Po faulu na Gałczyńskim i przerwaniu akcji nie oddają piłki Radomiakowi. Niezadowoleni fani Radomiaka buczą i gwiżdżą.

65. min - za faul na Lesiszu drugą żółtą kartkę, i w konsekwencji czerwoną, otrzymuje kapitan Tłoków - Zbigniew Syguła. Siły obu zespołów wyrównują się, choć dużą przewagę mają wciąż Tłoki.

66. min - Gorzyce prowadzą 1:0. Nieudany "spalony" Radomiaka. Ławryszyn podaje piłkę Solnicy. Ten głową zgrywa futbolówkę do nieobstawionego Kusiaka, który z bliska wpycha ją do bramki.

84. min - Wojciech Fabianowski mija dwóch obrońców i pięknym strzałem pod poprzeczkę po raz drugi pokonuje Gałczyńskiego. Cichnie trybuna z radomskimi kibicami. Gorzyce tryumfują!

87. min - zmęczeni i zdesperowani radomianie rozgrywają jedną z nielicznych groźnych akcji. Na prawej stronie boiska w odległości 35 m od bramki Petrykowskiego faulowany jest Marcin Rosłaniec. Poszkodowany sam egzekwuje rzut wolny. Wrzuca piłkę na pole karne rywala. Ta odbija się od nogi obrońcy Pawła Wtorka i trafia do Bogusława Sobieski. Radomianin końcem buta wtacza piłkę do bramki Toków. Szał radości na ławce rezerwowych "zielonych". Trybuna z kibicami z Radomia "faluje".

90. min - cztery minuty po regulaminowym czasie sędzia Mikulski gwiżdże koniec meczu. Radomiak w II lidze!

TŁOKI GORZYCE- RADOMIAK 2:1 (0:0)