Szkoły podsumowały sportowy rok

Najlepszych sportowców w Opolu mają Szkoła Podstawowa nr 2 i Gimnazjum nr 1. Wczoraj w MOS podsumowano osiągnięcia sportowe w kończącym się roku szkolnym
Nagrodzono osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju sportu szkolnego w Opolu. W 2004 roku Międzyszkolny Ośrodek Sportowy koordynował 183 imprezy na terenie miasta i województwa w ramach ogólnopolskiego programu "Sport wszystkich dzieci".

- Sport szkolny nastawiony jest na masowość. Każdy wielki zawodnik zaczynał kiedyś pod okiem nauczyciela wuefu, by potem móc startować na wielkich zawodach. Dlatego działalność wszystkich ludzi, zachęcających młodzież do sportu, jest bardzo potrzebna - mówił Aleksander Iszczuk, prezes Szkolnego Związku Sportowego, który w tym roku obchodzi 50-lecie.

W rywalizacji brały udział wszystkie szkoły w mieście, w sumie 46.

Najwięcej medali wśród szkół podstawowych zdobyła PSP 2, która wyprzedziła PSP 15 i PSP 24.

Jednak na tle całego województwa młodzi opolanie wielkich sukcesów nie odnosili, zdobywając tylko dwa brązowe medale (PSP 8 w siatkówce oraz PSP 2 w lekkiej atletyce).

W tym roku do kalendarza imprez młodzieżowych weszła rywalizacja szkół gimnazjalnych.

- Organizowanie tego typu przedsięwzięć jest trudne, ale zapał zawodników i to, że startuje coraz więcej zawodników, rekompensuje ten trud - mówi Rafał Doliński, nauczyciel z PG 6, który na co dzień zajmuje się młodymi siatkarzami MOS i wraz z innymi kolegami został nagrodzony za szczególny wkład w organizacje zawodów.

W rywalizacji gimnazjów najlepiej wypadli przedstawiciele PG 1, którzy także na szczeblu wojewódzkim wygrali rywalizację w short tracku i piłce ręcznej.

- Cieszymy się, że mogliśmy pokazać, że jesteśmy najlepsi. Rywalizacja motywuje do dalszej pracy - mówi Marcin Płuska uczeń "jedynki".

Opolanie największe sukcesy w rywalizacji wojewódzkiej święcili w kategorii szkół średnich.

- Zdarzały się finały poszczególnych dyscyplin, gdzie na czterech finalistów były dwie szkoły z Opola - mówi Ryszard Marcinów, koordynator MOS ds. szkół średnich, na co dzień nauczyciel wuefu w III LO.