Lekkoatleci. Medale młodzików z CKS Budowlani

Na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Dąbrowskiego rozegrano w sobotę Mistrzostwa Śląska młodzików
W zawodach wystartowało blisko 600 zawodników, którzy nie przekroczyli 15 roku życia. Dobrze zaprezentowali się częstochowianie, którzy w kilku konkurencjach stawali na podium. - Ogólnie poziom był wysoki - mówi trener CKS Budowlani Marek Ciuk. - Przed rokiem, na mistrzostwach Polski młodzików ekipa ze Śląska wywalczyła 18 medali, w tym sezonie może być ich więcej.

W sobotę w życiowej formie była Weronika Rybak, która wygrała chód na 3 km. Na podium stanął sprinter Piotr Janic, który w biegu na 100 metrów zajął 2 miejsce. Trzecia była Klaudia Szczerbak w biegu na 600 metrów i Grzegorz Łuszczyński w biegu na 2000 m. W konkurencjach technicznych warto odnotować wynik Hanny Lechowicz, która w skoku wzwyż pokonała wysokość 155 cm.

- W sobotę startowali także nasi juniorzy - dodaje Marek Ciuk. - Martyna Noszczyk wygrała bieg na 200 m, a na setkę była druga, Tomek Dusza był drugi na 100 m, podobnie jak Grzesiek Urbańczyk na 400 m. Miłą niespodziankę sprawiła nasza juniorka młodsza Karina Ucieklak, która zwyciężyła w biegu na 1500 m z przeszkodami.