W skrócie

14 MEDALI JUNIORÓW KICK SPORTU. W mistrzostwa Polski w Krakowie dwa złote medale wśród juniorów młodszych (65 kg) wywalczył Marcin Mazurkiewicz (w wersjach semo i light contact). Złoto wywalczyli także juniorki Małgorzata Grzyb (50 kg. light contact) i Aleksandra Czubak (57 light contakt) oraz junior Mateusz Głuch (74 kg, light contact). Grzyb dołożyła jeszcze srebro, a Czubak i Głuch brązy w drugim stylu. Ponadto dwa srebrne medale zdobyła juniorka młodsza Natalia Zawadzka (60 kg, light i semi contact). Drugi na podium był też junior młodszy Rafał Dębski (light contact). Brązowe medale zdobyli: dwa juniorka młodsza Monika Zawiślak (60 kg, semi i light contact) i junior Mateusz Królikowski (light contact)

UDANIE ZAPREZENTOWALI SIĘ ZAPAŚNICY I ZAPAŚNICZKI z regionu w turnieju Uczniowskich Klubów Sportowych o Puchar Prezydenta Radomia. W wadze 32 kg pierwsze miejsce zajął Arkadiusz Groński z Radomskiego Towarzystwa Zapaśniczego. Drugie miejsce w kategorii 85 kg wywalczył Marcin Sadal (RTZ). Na trzecim miejscu zawody ukończyli: Karolina Skuza (40 kg, Goliat Rzuców), Magdalena Koźbiał (57 kg, Goliat), Łukasz Groński (35 kg. RTZ), Piotr Przepiórka (42 kg, Reszka Radom), Marcin Stąpor (53 kg, Orzeł Wierzbica), Bartosz Mroziuk (59, RTZ), Bartłomiej Drab (66 kg, RTZ). Drzynowo RTZ (trener Jerzy Korczak) zajął trzecie miejsce. Zwyciężyli zapaśnicy Klamry Wrocław i zapaśniczki UKS Zgorzelec (Goliat był ósmy).

PIŁKARKI ZAMŁYNIA RADOM WYGRAŁY w Warszawie turniej eliminacyjny Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i zagrają w finałowej imprezie. Podopieczne Andrzeja Pluty pokonały KP Michałowo 4:0 i zremisowały z Pragą Warszawa 2:2. W trzecim meczu Praga wygrała z KP Michałowo 2:0.