Robert Maćkowiak jedzie do Aten

LEKKA ATLETYKA. Robert Maćkowiak jedzie na igrzyska do Aten! Sztafeta 4 x 400 metrów z udziałem zawodnika Śląska Wrocław podczas rozgrywanych w Bydgoszczy zawodów Pucharu Europy uzyskała czas lepszy od minimum ustanowionego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Pewnymi startu w igrzyskach nie mogą być wciąż Anna Ksok oraz Anna Zagórska
Robert Maćkowiak startował na ostatniej zmianie polskiej sztafety 4 x 400 metrów. Zawodnikowi Śląska Wrocław nie tylko udało się utrzymać polskiej sztafety na trzecim miejscu, ale również pobiegł w takim tempie, które zapewniło naszym zawodnikom udział w tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Atenach. Łączny czas sztafety 3.02.05 jest prawie o sekundę lepszy od minimum wyznaczonego dla tej konkurencji przez PZLA (3.03.00). W biegu sztafetowym obok Maćkowiaka miał wziąć udział jeszcze kolejny zawodnik Śląska Wrocław - Piotr Rysiukiewicz, ale ze startu wyeliminowała go choroba. W składzie zabrakło także Marka Plawgi, który podczas igrzysk w Atenach powinien stanowić jeden z mocniejszych punktów naszej drużyny. Sztafetę 4 x 400 metrów podczas zawodów w Bydgoszczy wygrali Niemcy, drugie miejsce przypadło Rosjanom.

Robert Maćkowiak to jak dotąd jedyny wrocławski lekkoatleta, który jest pewny występu w igrzyskach. Szansę na start w Atenach miały także nasze lekkoatletki - Anna Zagórska oraz Anna Ksok. Obie jednak jej nie wykorzystały. Zagórska w biegu na 800 metrów była czwarta z czasem 2.02.07 (minimum PZLA wynosi 2:00.00). Na tym dystansie najlepsza okazała się Rosjanka Olga Raspopova z czasem 2.00.24. Na czwartej pozycji zawody w skoku wzwyż ukończyła z kolei Anna Ksok. Jej wynik, 189 cm, jest aż o 6 centymetrów słabszy od wymaganego minimum. Konkurs wygrała Rosjanka Jelena Slesarenko ze świetnym wynikiem 204 cm. To najlepszy tegoroczny rezultat w tej dyscyplinie.

Drużynowy Pucharu Europy zdobyli lekkoatleci Niemiec oraz lekkoatletki Rosji. Polacy zajęli trzecie miejsce, a Polki były piąte. Obie nasze ekipy zapewniły sobie start w przyszłorocznych rozgrywkach Pucharu.