Wierna Ma³ogoszcz w trzeciej lidze

Wierna Ma³ogoszcz w przysz³ym sezonie zagra w trzeciej lidze! Podopieczni Antoniego Hermanowicza wygrali ostatni mecz sezonu i skorzystali z pora¿ki Nidy Piñczów w Nowinach.

Przed ostatnią kolejką Nida miała dwa punkty przewagi nad Wierną, ale musiała wygrać w Nowinach, by w przypadku zwycięstwa wicelidera w Skarżysku i tak zapewnić sobie awans. Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla gości. Już w 2. minucie centrę głową do siatki trafił Robert Chlewicki. Prowadzenie uśpiło lidera. W 53. wyrównał pięknym strzałem z 20 metrów Rajmund Kula, a w 80. Nidę dobił Łukasz Szymoniak. W tym momencie już było wiadomo, że awansuje Wierna, która wygrywała w Skarżysku z Granatem aż 4:0. - Ale wcale tak łatwo nie było. Wiedzieliśmy, że do przerwy Nida prowadzi i w szatni niektórzy z pi³karzy byli już załamani. A zaraz po przerwie Granat miał jeszcze dwie stuprocentowe sytuacje. Jak dostałem SMS-a, że w Nowinach jest remis, to w chłopaków nowy duch wstąpił - opowiadał Błażej Kuterasiński, działacz klubu z Małogoszcza.

Ciekawie było też na innych stadionach. W Daleszycach nie lada wyczynem popisał się Michał Roter, który w meczu z Piastem Chęciny (6:1) zdobył aż cztery gole, z czego trzy ostatnie w ciągu pięciu minut. Hat-trickiem popisał się też Marcin Słoń z Wichra Miedziana Góra.

We Włoszczowie Hetman przegrał z Łysicą Bodzentyn 0:1, ale już w 2. minucie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego - Bartocha trafił w słupek. Dwie minuty później kontuzji doznał... sędzia główny Marcin Szrek. Zastąpił go jego asystent w tym meczu Mariusz Trofimiec, a zwolnione miejsce zajął... trener Hetmana Dariusz Miernik. - Wystąpił w potrójnej roli: był sędzią, trenerem i jeszcze musiał być gotowy do gry, bo jest naszym drugim bramkarzem - opowiadał Grzegorz Włodarczyk, spiker klubu z Włoszczowy.

Wyniki 30. kolejki

ALIT OŻARÓW - ORLĘTA KIELCE 0:1 (0:1): Borowiec (44.)

GRANAT SKARŻYSKO - WIERNA MAŁOGOSZCZ 0:4 (0:1): Fatyga dwie (29., 64.), Gil dwie (56., 79.)

SPARTAKUS DALESZYCE - PIAST CHĘCINY 6:1 (2:1): Sarnecki (38.), Roter cztery (41., 81., 82., 85.), Bernat (76.) - Skowerski (30.)

ORLICZ SUCHEDNIÓW - WICHER MIEDZIANA GÓRA 2:4 (0:4): Bator (52.), Żygadło (83.) - Słoń trzy (12., 26., 37.), Wilman (31.)

HETMAN WŁOSZCZOWA - ŁYSICA BODZENTYN 0:1 (0:1): Rubinkiewicz (44.)

NOWINY - NIDA PIŃCZÓW 2:1 (0:1): Chlewicki (2.) - Kula 53.), Szymoniak (80.)

WISŁA SANDOMIERZ - CZARNI POŁANIEC 1:3 (0:2): Przygoda (86. - karny) - Kamiński dwie (31., 55.), Haliniak (10.)

NOVICO ŚWNIARY - NAPRZÓD JĘDRZEJÓW 0:1 (0:1): Różański (32.)

Do III ligi awansowała pierwsza drużyna. Do klasy okręgowej spadła ostatnia.