Rozlosowano terminarz ekstraklasy i I ligi piłki ręcznej

Na boiskach rywali rozpoczną nowy sezon ekstraklasy piłki ręcznej panie z Kolportera Kielce i panowie z kieleckiego Vive. Związek Piłki Ręcznej w Polsce rozlosował terminarz sezonu 2004/05
Najwcześniej nowe rozgrywki rozpoczną kobiece drużyny ekstraklasy - 4 września kielczanki pojadą do Lublina na mecz z wicemistrzem Polski, Bystrzycą Lublin, a tydzień później zadebiutują przed własną publicznością w spotkaniu z mistrzem kraju, Natą AZS AWFiS Gdańsk.

Piłkarze ręczni ekstraklasy sezon zainaugurują 11 września - wicemistrzowie Polski z Vive tego dnia zagrają w Lubinie z PZU Życie Zagłębie, a w sobotę 18 września w Kielcach z trzecią drużyną ubiegłego sezonu, Śląskiem Wrocław. Na 30 października w Kielcach zaplanowano mecz z mistrzem Polski, Wisłą Płock.

Dwoma wyjazdowymi spotkaniami rozpoczną pierwszoligowy sezon szczypiornistki kieleckich Łysogór. Drużyna Ewy Kuk 18 września pojedzie do Katowic na mecz ze spadkowiczem z ekstraklasy AZS AWF, tydzień później do Kwidzyna na spotkanie z beniaminkiem MMTS, a własnej publiczności pokaże się dopiero 2 października w meczu przeciwko innemu beniaminkowi ze Środy Śląskiej.

W rozbudowanej I lidze piłkarzy ręcznych Świętokrzyskie będzie miało w tym sezonie dwóch przedstawicieli - jak pisaliśmy w grupie B zagrają MKS Końskie i wracająca do tej klasy Wisła Sandomierz. Na inaugurację 18 września konecki zespół podejmował będzie beniaminka Pabiks Pabianice, a Wisła pojedzie do Warszawy na mecz z AZS AWF. Tydzień później MKS zagra w Radomiu z AZS Politechnika, a sandomierzanie zaprezentują się własnej widowni w spotkaniu ze zdegradowanym z ekstraklasy AZS AWF Biała Podlaska. Świętokrzyskie derby odbędą się dopiero w ostatniej kolejce, 4 grudnia, a w pierwszej rundzie gospodarzem będzie Wisła.