Otwarto halę sportową w Złocieńcu

Ma olimpijskie wymiary: 44 m długości i 25 m szerokości. Jej otwarcie uświetnili występami siłacze i siatkarze
W Złocieńcu, po czterech latach budowy, w sobotę została otwarta nowa hala sportowo-widowiskowa. Z tej okazji rozegrano dwa mecze siatkówki. Drugoligowy Bałtyk-Morze Szczecin wygrał z Jokerem Piła 2:1 (seria B I ligi), a żeńska drużyna Piasta Szczecin przegrała 0:2 z czwartą w ekstraklasie Naftą Gas.

Przed halą w międzynarodowej obsadzie rozegrany został turniej strong manów. Pod nieobecność mistrza świata Mariusza Pudzianowskiego o najwyższe lokaty rywalizowali goście zza granicy. Ostatecznie zwyciężył Węgier Rici Danis przed Słowakiem Frankiem Iszi. Dopiero na trzecim stopniu podium stanął najlepszy z Polaków Norbert Grądek z Twardogóry. W zawodach zadebiutował Robert Głowacki, siłacz ze Złocieńca.

Hala wraz z wyposażeniem kosztowała 4,7 mln zł. Z tego 1,6 mln pochodziło z funduszu MENiS. Resztę współfinansowała gmina Złocieniec i powiat Drawsko Pomorskie. Wymiary boiska: 44 na 25 m, wysokość 9,8 m. Trybuny mogą pomieścić 600 osób. W zapleczu: kręgielnia, sauna, siłownia, szatnie i kawiarenka internetowa.

To nie koniec inwestycji sportowych w Złocieńcu. Także w sobotę odbyła się tu uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę krytej pływalni. Ma być gotowa za dwa lata.