Podwójne zwycięstwo Piotra Gałka

Tenisista Startu-Wisły Piotr Gałek triumfował w singlu i deblu podczas Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego w kategorii juniorów /do 18 lat/ w Szczecinie

W grze pojedynczej na kortach SKT rozstawiony z numerem 2 Gałek w I rundzie miał wolny los, w II pokonał Oliwiera Andrzejczuka (SKT Szczecin) 1:6, 6:1, 6:3, w ćwierćfinale rozstawionego z numerem 5 Aleksandra Korzeniewicza (także SKT) 6:3, 4:6, 6:0, w półfinale torunianin ograł turniejową "trójkę" Tytusa Stempniewicza (SKT Sopot) 6:2, 6:2. W pojedynku finałowym po dramatycznej walce wygrał z Michałem Zawadzkim (SKT Szczecin) 7:6, 6:2, choć w pierwszym secie przegrywał już 1/5 0:40 w siódmym gemie (obronił trzy piłki setowe).

Nic zatem dziwnego, że para Gałek-Zawadzki nie miał sobie równym w turnieju deblowym (straciła jedynie siedem gemów). W ćwierćfinale gładko pokonali parę braci Gieczysów (STT Szczecinek) 6:1, 6:0, w półfinale Michała Teonorowicza (Szczecinek) i Macieja Majszczuka (Szczecin) 6:1, 6:0, a w finale Andrzejczuka i Korzeniewicza 6:4, 6:1.

Blisko finałów w Międzynarodowym Turnieju z cyklu Tennis Europe do 16 lat rozgrywanym na kortach Mostostalu Zabrze była 14-letnia Hanna Kapustka. W singlu dotarła do ćwierćfinału ulegając tam Barbarze Sobaszkiewicz (Grunwald Poznań) 4:6, 3:6. Torunianka jeszcze dalej zaszła w deblu. Wspólnie z Justyną Jegiołką (UKS Leśnica) dopiero w półfinale uległy późniejszym triumfatorkom Agnieszce i Urszuli Radwańskim (Nadwiślan Kraków) 0:6, 0:6.