Medal podlaskiego zapaśnika w mistrzostwach Polski juniorów

Łukasz Piwowarczyk z Podlasia Białystok zdobył srebro na rozgrywanych w Gorlicach mistrzostwach Polski juniorów w zapasach w stylu klasycznym. To jedyny krążek podlaskich zawodników
Reprezentacja naszego regionu składała się z ośmiu zapaśników Podlasia oraz jednego Sprząśli Supraśl. Największe szanse medalowe miał Maciej Hasiec, wieloletni reprezentant Polski najpierw kadry kadetów, a obecnie juniorów.

- Dwa miesiące wcześniej w takich samych mistrzostwach, ale w stylu wolnym, zdobył srebrny medal - mówi Władysław Kierdelewicz, trener Podlasia, a zarazem prezes podlaskich struktur zapaśniczych. - Ale od tamtych zawodów był rozbity, ciągle narzekał na uraz barku, jakiego doznał w walce finałowej. Mało trenował. Nic dziwnego, że w swojej kategorii do 120 kg był dopiero szósty. Innym wytłumaczeniem jest to, że Hasiec to specjalista od stylu wolnego. Wolniacy nie czują się dobrze w stylu klasycznym, co potwierdziły także dwie gładkie przegrane Michała Cukiermana ze Sprząśli, który również preferuje styl wolny.

Czarnym koniem zawodów okazał się inny zapaśnik Podlasia Łukasz Piwowarczyk (uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku), który startował w kategorii do 50 kg. Białostoczanin przeszedł przez eliminacje jak burza, aż trzykrotnie kładąc rywali na łopatki. Wśród pokonanych znaleźli się członkowie kadry narodowej juniorów: Łukasz Gawlik z Bełchatowa i Łukasz Kurdziel z Chełma. W finałowej walce rywalem białostoczanina był Janusz Bartczak z AKS Piotrków Trybunalski, ubiegłoroczny złoty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Po regulaminowym czasie walki był remis 4:4. Niestety, dogrywkę jednym punktem Piwowarczyk przegrał.

Z innych wyników podlaskich zawodników na wyróżnienie zasługuje dziewiąte miejsce Łukasza Jasionka w kategorii do 96 kg. W klasyfikacji drużynowej zapaśnicy Podlasia na 39 startujących klubów zajęli 12. miejsce.