Sukcesy młodych bokserów

Jan Żmijewski z BTS 1926 Radom wywalczył pierwsze miejsce w prestiżowym turnieju juniorów Czarne Diamenty. Na Śląsku dobrze spisali się również inni radomscy bokserzy

Turniej na Śląsku od lat uważany jest za jedną z najbardziej prestiżowych imprez bokserskich dla młodzieży. Trudno się więc dziwić, że każdy sukces odniesiony na tej imprezie ma swoją wartość i rokuje o przyszłości pięściarzy.

Tym razem największy sukces odniósł reprezentant Broni Jan Żmijewski. W finale wagi do 64 kg pokonał Jana Veevena z Niemiec. Pięściarz Broni po raz kolejny potwierdził duży talent.

Drugi w wadze do 54 kg był Michał Żeromiński. Niezrzeszony bokser z Radomia w drodze do finału pokonał Igora Slobodeniuka (Ukraina) i Krzysztofa Balcera (Hetman Białystok). Niestety, w finale Denis Makarow (Niemiec) okazał się dla niego zbyt wymagającym rywalem.

W wadze do 57 kg drugie miejsce zajął Łukasz Święcicki (BTS 1926 Broń Radom). Na tym samym miejscu w wadze do 50 kg był Michał Cieślak, który przegrał z mistrzem Polski Mariuszem Burzyńskim z AKS-u Strzegom.