Do Norwegii skokiem wzwyż

Na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Warszawie startowali lekkoatleci z województwa warmińsko-mazurskiego. W mityngu Samsunga zdobywali medale, zaś w Memoriale Janusza Kusocińskiego miejsca poza podium
Zgodnie z zapowiedziami finał ogólnopolskich zawodów młodzików sponsorowany przez Samsuga, odbył się na stadionie stołecznej AWF i S. Zawody rozegrano przed południem przed Memoriałem Janusza Kusocińskiego, na który zaproszono zresztą wszystkich startujących w imprezie Samsunga. A wśród najlepszych zawodniczek i zawodników wyłonionych w trakcie kilku mitingów eliminacyjnych, była również grupa lekkoatletów ze szkół gimnazjalnych województwa warmińsko-mazurskiego. W zawodach w Warszawie znakomicie spisała się konkursie skoku wzwyż dziewcząt Iwona Górska z Iławy i Karol Dubicki z Węgorzewa w rywalizacji chłopców. Iwona pokonała poprzeczkę na wysokości 172 centymetrów, ustanawiając tym samym rekord życiowy i wypełniając normę na pierwsza klasę sportową. Karol z kolei uzyskał 182 centymetry i swoim zwycięstwem tak w Warszawie jak i wcześniej w Olsztynie, stał się sprawcą nie lada niespodzianki. Za zajęcie pierwszych miejsc w konkursach Iwona i Karol pojadą wraz ze zwycięzcami innych konkurencji mityngu Samsunga, na zgrupowanie do Norwegii.

Drugie miejsca, premiowane srebrnymi medalami, zajęli w Warszawie specjaliści biegania na średnich dystansach. Kamila Zglejc z Olsztyna uzyskała w biegu na 600 metrów czas 1:36.25, zaś na dystansie jednego kilometra wśród chłopców Bartosz Wacławski z Iławy miał 2:37.61. Z brązowym medalem i rekordem życiowy zakończyła udział w konkursie pchnięcia kulą Hanna Afanasjew. Miotaczka ze Szczytna uzyskała odległość 11.15 metra. Piąte miejsce zajął w biegu na 300 metrów Igor Bogusz ze Szczytna z wynikiem 37.95.

- To były bardzo udane zawody i to tak po względem organizacyjnym jak i sportowym - mówi obecna na imprezie Bronisława Ludwichowska, trenerka Olsztyńskiego Policyjnego Klubu Sportowego Gwardia. Młodzież startowała na tym samym stadionie gdzie rywalizowali kilka godzin później uczestnicy Memoriału Janusza Kusocińskiego. No i rezultaty uzyskiwane przez młodzież mogły imponować. Czas 12.11 sekundy zwyciężczyni biegu na 100 metrów czy 16 metrów i 16 centymetrów najlepszego miotacza, to osiągnięcia wzbudzające podziw. Na tle dziewcząt i chłopców z innych regionów Polski, młodzież z warmińsko-mazurskie wypadła w sumie zadowalająco. Z Warszawy przywieźliśmy wszak pięć medali w tym dwa złote złote.

W rozegranym na stadionie AWF i S 50. Memoriale Janusza Kusocińskiego wystąpiła zaledwie trójka reprezentantów z klubów warmii mazur. Aż dwóch z nich wystartowało w biegu na 800 metrów. Adrian Otoliński z MKSu Truso Elbląg był czwarty z czasem 1:48.91. Na ósmym miejscu zakończył wyścig Tomasz Marks z AZSu Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Olsztyniak uzyskał czas 1:49.11. Zwyciężył Grzegorz Krzosek (RLTL Dami-ZTE Radom) - 1:46.99, a drugi na mecie był Werner Botha z RPA - 1:47.13.

Nie błyszczał tym razem Piotr Zrada z Budokaru Orneta. Piotr, studiujący na stołecznej AWFiS w serii eliminacyjnej zajął czwarte miejsce z czasem 47.23. Nadal dominuje wśród Polek na dystansie 400 metrów Grażyna Prokopek. Ostródzianka z pochodzenia, ale jako zawodniczka AZSu AWFiS Gdańsk uzyskała w wyścigu na długość jednego okrążenia stadionu czas 52.45.