Dwóch kielczan w reprezentacji Polski na wrześniową Sześciodniówkę

Michał Szuster z KTM Novi Kielce znalazł się w kadrze narodowej na wrześniowe drużynowe mistrzostwa świata w rajdach enduro, czyli Sześciodniówkę, która rozegrana zostanie na podkieleckich trasach.
O powołaniu go do reprezentacji młodzieżowej na rywalizację w kategorii Junior Trophy zadecydował kolejny dobry występ kielczanina. W sobotę i niedzielę na trasach wokół Kwidzyna rozegrano bowiem mistrzostwa Europy w rajdach enduro, które były jednocześnie 9. i 10. rundą mistrzostw Polski. W europejskim czempionacie dominowali zawodnicy zagraniczni, ale w krajowej rywalizacji klasy 125 ccm Szuster cały czas był w czołówce - kielczanin był trzeci w 9. rundzie i piąty w 10., ale stracił pozycję lidera klasyfikacji generalnej na rzecz jeżdżącego w barwach BKM Bielsko trenera kadry narodowej Macieja Wróbla. Ustępuje mu jednak tylko o 10 punktów.

W Kwidzynie dobrze jechał także w klasie weteran Grzegorz Chorodyński z KTM Novi. Na obu rundach był drugi, a w klasyfikacji generalnej jest czwarty, mimo że nie startował poprzednich czterech rundach.

Po tych wyścigach ustalono skład kadry narodowej na wrześniową Sześciodniówkę. - W reprezentacji Junior Trophy znalazł się Michał Szuster, zaś w kadrze seniorskiej World Trophy drugi kielczanin, jeżdżący w barwach Red Grodków Łukasz Bartos - poinformował Marek Sikora, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Motocyklowego PZMot i szef Komitetu Organizacyjnego Sześciodniówki.