Druga eliminacja wyścigowych samochodowych mistrzostw Polski na torze w Miedzianej Górze

Jadący audi A4 quatro Tomasz Wywiał i Tadeusz Myszkier zwyciężyli w rozegranym po raz pierwszy na torze "Kielce" w Miedzianej Górze trzygodzinnym wyścigu długodystansowym - to jedna z klas wyścigowych samochodowych mistrzostw Polski. Przez większość dystansu prowadzili jednak kierujący porsche 911 GT2 zawodnicy Automobilklubu Kieleckiego Maciej Stańco i Rafał Janus, a dopiero pod koniec rywalizacji dała znać rutyna zwycięzców. Trzecie miejsce zajęła kielecko-włoska załoga Marcin Biernacki i Andrea Mancin, zaś czwarte - kolejni kierowcy Automobilklubu Kieleckiego Marcin i Adam Gładyszowie. W klasie H-3500 drugi był inny przedstawiciel gospodarzy Piotr Bednarek, zaś w H-2000 tą samą lokatę zajął Andrea Mancin. Zawodnicy zmagali się nie tylko z rywalami, ale i z deszczową aurą. Już na początku wyścigu niemal wszyscy kierowcy zjechali do boksów i zmieniali opony. Najciekawszym wyścigiem sobotniej eliminacji była rywalizacja w Grand Prix Polski. W pierwszym biegu, mający 7 litrów pojemności silnika i 670 KM saleen Macieja Stańco, zawiódł na starcie, co wykorzystał prowadzący audi A4 quatro Tomasz Wywiał. W drugim reprezentantowi gospodarzy udał się rewanż - Stańco wyprzedził właśnie Wywiała. Ponad 20 zawodników wystartowało w klasie N-1150, a zgodnie z oczekiwaniami w formule Super Sport bez problemu zwyciężył Michał Gil z Automobilklubu Kieleckiego.