Legia kończy sezon w Katowicach

Niemiecka strona internetowa transfermarkt.de podała, że były piłkarz Legii Stanko Svitlica przechodzi do Wisły Kraków. - Nic o tym nie wiem - mówi Serb. Bliski Wisły jest też Aleksandar Vuković. Tymczasem legioniści pojechali do Katowic na ostatnie spotkanie sezonu. Bez Vukovicia
- Nikt z Krakowa ze mną się nie kontaktował. Jestem na wakacjach w Serbii. Nie wiem, czy odejdę z Hannoveru. Mam jeszcze roczny kontrakt - oznajmia Svitlica. Zawsze, podobnie zresztą jak Vuković, deklarował, że w Polsce mógłby grać tylko w Legii. Po ostatniej wolcie "Vuko" niczego jednak nie można być pewnym. Ten drugi pertraktuje z krakowskim klubem. A ochotę na niego ma także Hannover, który z kolei chętnie pozbyłby się Svitlicy.

Vuković do Katowic nie jedzie, nie zagrał już we wtorek z Widzewem. W kończącym sezon spotkaniu z GKS nie zagra też kontuzjowany Radosław Wróblewski. Po wyleczeniu urazu do składu wraca natomiast Piotr Włodarczyk. To spotkanie ważne jest głównie dla statystyków. Legia dawno zapewniła sobie wicemistrzostwo, GKS we wtorek uniknął zagrożenia degradacją do drugiej ligi.

Najcięższe zadanie ma jednak trener Dariusz Kubicki. Zaraz po meczu wraca z drużyną do Warszawy, a w sobotę rano odlatuje do Portugalii. - Powinniśmy wrócić o 3 lub 4 rano, a o godz. 6 mam już samolot. Lecę jako obserwator na fazę grupową mistrzostw Europy. Sen będę miał krótki - opowiada szkoleniowiec stołecznej drużyny. - O tym, że Vuković nie jedzie do Katowic, zdecydowaliśmy wcześniej. Nie zagrał już z Widzewem, bo była szansa wypróbowania, jak zespół radzi sobie bez gracza, który był dla niego tak ważny przez ostatnie trzy lata. To doświadczenie przyda się na przyszłość. O ile nadal będę tutaj trenerem - dodaje. Stara umowa z klubem kończy mu się tak jak Vukoviciowi, czyli w ostatnim dniu czerwca. Nic nie wskazuje jednak, aby nowa nie miała być podpisana.

Po meczu w Katowicach legioniści mają wakacje. Pierwszy przerwie je zapewne Tomasz Sokołowski I, który zadeklarował, że 27 czerwca weźmie udział w meczu charytatywnym w Olsztynie poświęconym pamięci Józefa Łobockiego, jego dawnego trenera zmarłego w tym roku. Oprócz niego zagrają także inni znani piłkarze, w tym Rafał Szwed z również stołecznej Polonii.

I ostatnia wiadomość. Do Mołdawii wyjechał testowany ostatnio przez Legię napastnik Anatolij Dorosz. Planowane są rozmowy z jego klubem FC Nistru Otaci. Być może Legia pozyska tego piłkarza.

GKS KATOWICE - LEGIA WARSZAWA. Piątek, godz. 19 - ul. Bukowa 1. GKS: Dariusz Klytta - Krzysztof Sadzawicki, Krzysztof Markowski, Admir Adżem, Paweł Adamczyk - Tomasz Owczarek, Mirosław Widuch, Mariusz Muszalik, Adam Bała - Krzysztof Gajtkowski, Sebastian Kęska. Legia: Artur Boruc - Wojciech Szala, Jacek Zieliński, Dickson Choto - Tomasz Sokołowski II, Tomasz Jarzębowski, Jacek Magiera, Tomasz Sokołowski I, Tomasz Kiełbowicz - Piotr Włodarczyk, Marek Saganowski.