I liga piłki nożnej: "Gieksa" utrzymała się po remisie w Płocku!

Takiego wejścia nie miał w "Gieksie" nawet Jan Furtok. Gol maturzysty Dawida Plizgi w ostatniej minucie meczu zapewnił katowiczanom utrzymanie! Mecz z Legią w ostatniej kolejce nie ma już żadnego znaczenia!
Od rozpaczy do euforii... Wydawało się, że po samobójczym golu Grzegorza Fonfary, który w 70. min fantastyczną... główką pokonał Dariusza Klyttę, katowiczanie nie będą już w stanie odrobić strat. Fonfara miał pecha, wczoraj obchodził akurat 21. urodziny...

Trener Lechosław Olsza nie miał już nic do stracenia i za obrońcę wpuścił napastnika. Na boisko wszedł 18-letni Dawida Plizga, którego gol zapewnił punkt w niedawnym meczu z Górnikiem.

Olsza znów miał nosa: w 3. min doliczonego czasu gry Plizga uciekł z piłką obrońcy Krzysztofowi Kazimierczakowi. Młokos wpadł w pole karne i z zimną krwią strzelił obok wybiegającego z bramki Pawła Kapsy! Za moment Plizga utonął w objęciach oszalałych ze szczęścia kolegów...

Wcześniej katowiczanie dzielnie się bronili przez cały mecz. Grali bardzo uważnie, byle nie stracić piłki. To nic, że właściwie bronili się całym zespołem, choć niewiele brakowało, a prowadziliby już w 1. min. Piłkę do siatki posłał Krzysztof Gajtkowski, ale sędzia odgwizdał spalonego.

W pierwszej połowie Wisła przeważała: szansy kilkakrotnie szukał Ireneusz Jeleń, bardzo aktywny był Dariusz Gęsior, ładnie grał Sławomir Peszko. I choć ta trójka starała się szarpać, strzelać, to nic z tego nie wynikało.

Dopiero po przerwie zrobiło się ciekawiej. Może dlatego, że trener Mirosław Jabłoński wzmocnił ofensywę gospodarzy, wpuszczając na boisko Klaudiusza Ząbeckiego. To właśnie on w 47. i 53. min był bliski zdobycia gola. Świetnymi interwencjami popisywał się jednak Dariusz Klytta. Katowicki bramkarz przeżywał wczoraj ciężkie chwile. W 50. min obronił strzał z rzutu wolnego Dariusza Romuzgi, ale podczas interwencji uderzył głową w słupek i musiał korzystać z pomocy lekarskiej. Przy "swojaku" Fonfary nie miał szans.

Wisła Płock 1 (0)

Dospel Katowice 1 (0)

Strzelcy

Wisła: Fonfara (70. samobójcza po wolnym Romuzgi).

Dospel: Pliżga (90. bez asysty).

Składy

Wisła: Kapsa - Janus, Jurkowski Ż, Duda, Kazimierczak - Jakubowski, Romuzga, Gęsior, Mierzejewski (46. Ząbecki) - Peszko, Jeleń (88. Matusiak).

Dospel: Klytta - Sadzawicki Ż (73. Plizga), Markowski, Adamczyk (30. Owczarek), Adżem - Fonfara, Muszalik Ż, Widuch, Bała - Kęska, Gajtkowski (87. Krauze).

Widzów: 3,5 tys.

Wisła - Dospel

11strzały5
6celne2
12faule13
1spalone4
5rzuty rożne1
Gracz meczu

Dawid Plizga - uratował ekstraklasę dla Katowic