Sport w skrócie

PODIUM W GORZYCACH. Aż dziewięciokrotnie stawali na podium akrobaci Piramidy Kielce w rozegranym w Gorzycach VII Ogólnopolskim Turnieju Ziemi Tarnobrzeskiej juniorów młodszych i młodzików. Swe kategorie wygrali: Bartosz Pawlik (skoki), Maria Bocheńska (skoki), Patrycja Surgiel, Anita Rubak i Sylwia Łyżwa (trójki), Rubak/Łyżwa (dwójki) oraz Paweł Muskała (skoki), zaś na drugich miejscach uplasowali się: Anna Zatorska (skoki), Jacek Bielecki (skoki), Ewa Magruk, Małgorzata Marszałek i Adrianna Szumska (trójki) oraz Marszałek/Szumska (dwójki). Drużynowo kielecki klub zajął trzecie miejsce.

TURKOWSKI W FINALE. Bilardzista Contactu Kielce Michał Turkowski zajął drugie miejsce w rozegranym w Lutczy Pucharze Polski w karambolu. W finale odmiany "3 bandy" kielczanin przegrał 6:16 z Tomaszem Kapłanem z Ósemki Rzeszów. Na trzecim miejscu razem z Krzysztofem Drąką (Ósemka) sklasyfikowany został drugi z bilardzistów Contactu Karol Hejduk.

SZACHY W OSTROWCU. Wojciech Moranda (Żak MDK Kielce) wygrał w Ostrowcu dwa turnieje - mistrzostwa okręgu seniorów w szachach błyskawicznych i turniej otwarty. W pierwszym wyprzedził Michała Szczecinę (Fart Kielce) oraz kielczanina Tadeusza Kieresa (niezrzeszony). W gronie juniorów najlepsi byli: Piotr Skrzypczak (Hetman Ostrowiec, do lat 18), Konrad Cieśla (Fart, 14), Jakub Pietrzykowski (Hetman, 10), a w rywalizacji dziewcząt Lena Skrzypczak (Hetman). W turnieju otwartym za Morandą sklasyfikowani zostali Michał i Ireneusz Koper, reprezentujący Flik Sandomierz.