Anna Kulczyńska druga w Polskiej Lidze Karate

Dzięki sukcesowi na toruńskim Rynku Staromiejskim zawodniczka może być już pewna miejsca w reprezentacji Polski na Puchar Europy
W atrakcyjnej scenerii Rynku Staromiejskiego najlepsi polscy karatecy spotkali się już po raz trzeci w tym sezonie w ramach Polskiej Ligi Karate. Po raz trzeci także lepsza od naszej zawodniczki była Marta Niewczas (AZS Uniwersytet Rzeszowski). - Jestem zadowolona ze startu choć nie ukrywam że mogło być lepiej. Trzeba jednak podkreślić fakt, że Liga jest imprezą w kalendarzu jedną z imprez towarzyszących w ciągu roku. Głównym celem szkoleniowym są Mistrzostwa Europy i Świata w Październiku. Dlatego właśnie liga jest jednym z lepszych sprawdzianów podczas przygotowań do tych zawodów - powiedziała Kulczyńska po zawodach.

W klasyfikacji generalnej PLK prowadzi Niewczas z 7 punktami przewagi nad Kulczyńską, która o tyle samo punktów wyprzedza Agnieszkę Fredę (TS Sokół-Syguła Aleksandrów Łódzki). Wśród mężczyzn prowadzi Paweł Janusz (MKS Spartakus Niepołomice) przed Marcinem Kotasem (SKS Nidan Zielona Góra).

Finał PLK zaplanowano w sierpniu w Sopocie. Dwóch najlepszych zawodników i dwie najlepsze zawodniczki zakwalifikują się do reprezentacji Polski na jesienny Puchar Europy.