Górnik Polkowice - Lech Poznań, wtorek, godz. 19

PIŁKA NOŻNA. Dla Górnika Polkowice to najważniejszy mecz sezonu. Polkowiczanie muszą dziś wygrać z Lechem Poznań. W przypadku porażki grozi im nawet bezpośredni spadek z ekstraklasy. Zwycięstwo, przy korzystnych wynikach na innych stadionach sprawi, że zespół Wiesława Wojny uniknie baraży
W czterech ostatnich meczach zespół z Polkowic zdobył dziesięć punktów i nie stracił ani jednego gola. Wspaniała passa zaczęła się od momentu, kiedy pierwszym trenerem został Wiesław Wojno. Jeszcze pod koniec kwietnia wydawało się, że utrzymać Górnika w I lidze to zadanie mało realne do wykonania. Teraz drużynę Wiesława Wojno dzieli od tego celu tylko mały krok.

Mimo że do końca sezonu pozostały dwie kolejki, sytuacja na dole ligowej tabeli jest bardzo skomplikowana i istnieje jeszcze wiele wariantów zakończenia rozgrywek. Jedno jest pewne: do II ligi spada Widzew. Kto jeszcze spadnie bezpośrednio? Kto zagra w barażach? Cztery zespoły walczą o uniknięcie degradacji: Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Polonia Warszawa, GKS Katowice i Górnik Polkowice.

Wszyscy konkurenci Górnika zagrają we wtorek na wyjeździe i wszyscy z trudnymi rywalami - Świt z Dyskobolią Grodzisk, Polonia z Wisłą Kraków, a GKS z Wisłą Płock. Zdecydowanymi faworytami tych meczów są gospodarze.

I jeśli nie padną jakieś sensacyjne wyniki, a faworyci wygrają, losy Górnika będą zależały już tylko od niego.

Dzisiejsza wygrana z Lechem sprawi, że zespół Wiesława Wojny na pewno nie zajmie miejsca zagrożonego bezpośrednim spadkiem. Piłkarze Górnika powinni kibicować też GKS-owi Katowice. Gdyby katowiczanie zdobyli chociaż jeden punkt w meczu z Wisłą Płock, to przy korzystnych rezultatach innych meczów, Górnik uniknie też baraży. Ale jeśli tak by się nie stało, to o tym, czy polkowiczanie w nich zagrają, zadecyduje ostatnia kolejka, w której zmierzą się ze Świtem w Nowym Dworze. Kluczem do sukcesu jest jednak mecz z Lechem.

Lech Zdobył Puchar Polski. Nie ma już za bardzo o co walczyć z Górnikiem. Drużynie Czesława Michniewicza pozostanie bowiem jeszcze w ostatniej kolejce pojedynek z Wisłą Kraków, który decyzją PZPN będzie równocześnie walką o Superpuchar Polski. Pomiędzy walką o Puchar i Superpuchar Lech może oszczędzać siły. Ale czy tak będzie rzeczywiście, to się okaże na boisku.

W zespole poznańskim nie zagra od dawna kontuzjowany Damian Nawrocik oraz Michał Goliński, który w meczu z Legią nabawił się urazu barku. Pozostali piłkarze są do dyspozycji trenera. Górnik najprawdopodobniej wybiegnie na boisko w takim samym ustawieniu, jak w zwycięskim spotkaniu z Polonią Warszawa. Na lekki uraz narzekał ostatnio Grzegorz Pater, ale dziś na pewno wystąpi w podstawowym składzie.

Mecz się rozpocznie o godzinie 19.

DÓŁ TABELI EKSTRAKLASY

10 GKS2425
11 Górnik P.2422
12 Polonia2422
13 Świt2421
14 Widzew2419