V liga piłkarska

Gdyby wyniki meczów V ligi można było obstawiać u bukmacherów, to w każdej kolejce szanse na duże wygrane mieliby typujący porażki faworytów. Nie inaczej było w miniony weekend - wysoko, po 1:4, przegrały prowadzące drużyny Raduni Stężyca i rezerw Arki Gdynia.

Z potknięć rywali skorzystał Stolem Gniewino, który rozgromił zdegradowany już do A-klasy Celtic Reda. Stolem awansował na 2. miejsce, ale ma duże szanse na przegonienie Arki II i awans do IV ligi bez gry w barażach. Stolem traci do Arki tylko jeden punkt, a w przedostatniej kolejce podejmuje żółto-niebieskich na własnym stadionie (do końca rozgrywek zostały trzy kolejki).

W 70. minucie przerwany został mecz w Suchym Dębie pomiędzy miejscową Motławą i GKS Kowale. Sędziowie zeszli z boiska po tym, jak jeden z nich został kopnięty przez chuligana.

Wyniki 27. kolejki, grupy I: Sporting Leźno - Arka II Gdynia 4:1, Polonia Gdańsk - Radunia Stężyca 4:1, Stolem Gniewino - Celtic Reda 5:0, Huragan Przodkowo - Zapro Ujeścisko 1:2, Orzeł Trąbki Wielkie - KS Żukowo 1:0, Gedania II - GKS Sierakowice 4:5, Motława Suchy Dąb - GKS Kowale (przerwany w 70. minucie)