LKS Gąsawa zagra o brąz w I lidze laskarzy

Pałuczanom nie udało się drugi raz w historii wejść do finału ekstraklasy. Po dwóch porażkach z Pocztowcem Poznań staną do walki ze Startem Gniezno o trzecie miejsce

Zanosiło się jednak na niespodziankę już w sobotę w stolicy Wielkopolski. Podopieczni trenera Sławomira Mazanego prowadzili do przerwy 2:1 po trafieniach Michała Jarmołowicza i Jacka Ciemnego. W następnych 35 minutach już tylko pocztowcy strzelali bramki. Nazajutrz w Gąsawie gospodarze musieli wygrać, by doprowadzić do decydującego poniedziałkowego meczu. Niestety, poznaniacy okazali się lepsi o bramkę, a wynik został ustalony już w pierwszej odsłonie.Teraz gąsawianie staną przed szansą wywalczenia drugiego brązu w lidze: 18 czerwca zagrają u siebie ze Startem, nazajutrz rewanż w Gnieźnie i jeśli będzie po tych spotkaniach 1:1, ostatni mecz 20 czerwca na Pałukach.

W finale Pocztowiec zagra do dwóch zwycięstw z Grunwaldem. Piąte miejsce w lidze zajęła Polonia Środa, a szóste Pomorzanin/Nesta Toruń. AZS AWF Poznań zagra teraz z wicemistrzem II ligi Ósemką Tarnowskie Góry, a Lech Poznań z dziewiątą w I lidze Wartą Poznań. Pokonani zmierzą się potem o ostatnie wolne miejsce w ekstraklasie. Przypomnijmy, że spadł z I ligi MKS Siemianowice, a awansował nasz LKS Rogowo.

Wyniki meczów

POCZTOWIEC POZNAŃ - LKS GĄSAWA 5:2 (1:2)

Bramki: Grotowski (17. karny, 45.), Juszczak (48., 62. obie z krótkiego rogu), Rachwalski (57.) - Jarmołowicz (17. krótki róg), Ciemny (25.)

GĄSAWA - POCZTOWIEC 1:2 (1:2)

Bramki: Jarmołowicz (20.) - P. Mikuła (3.), Rachwalski (22.)

Pozostałe wyniki: półfinał i Grunwald Poznań - Start Gniezno 10:1 i 5:2; o utrzymanie AZS AWF Poznań - Pomorzanin/Nesta Toruń 1:2 i 0:2; Lech Poznań - Polonia Środa 1:1 i i 2:3.