Motor Lublin - Polonia Przemyśl 3:1, Siarka Tarnobrzeg - Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:2, Hutnik Kraków - Hetman Zamość 4:0

Walczący o utrzymanie się w III lidze piłkarze Tomasovii Tomaszów Lubelski wygrali bardzo ważny mecz. Pokonali w Tarnobrzegu broniącą się również przed spadkiem Siarkę 2:0. Oba gole padły w doliczonym czasie gry
Najpierw w 94. minucie Janusz Świderek dośrodkował piłkę z lewej strony boiska w kierunku bramki Siarki. Żaden z zawodników gospodarzy, ani też gości nie zdołał jej dosięgnąć i ta, ku radości przyjezdnych, wpadała do siatki. Po stracie gola gospodarze rzucili się do ataku, na połowę boiska wyszedł bramkarz miejscowych Andrzej Tomczyk i wybijając piłkę, niefortunnie trafił w Aleksieja Dunina, a ten bez namysłu strzelił w kierunku bramki gospodarzy. Do piłki, szybciej niż bramkarz, dobiegł Witalij Tyrkało i przypieczętował zwycięstwo beniaminka z Tomaszowa.

Warto dodać, że w całym meczu to Siarka nadawała ton wydarzeniom na murawie, ale grała bardzo nieskutecznie.

SIARKA 0

TOMASOVIA 2 (0)

BRAMKI

Tomasovia: Świderek (90.), Tyrkało (90.).

SKŁADY

Siarka: Tomczyk - Sztochla, M. Stępień, Wilczok Ż, Pietrucha - Piątkowski, Barycza, Kaznecki Ż, Antkiewicz, - Gielarek Ż, Ćwik (77. K. Stępień).

Tomasovia: Waśkiewicz - Bilewicz, Pieniążek Ż, Ż - CZ (90.), Wachowicz, Korzeń (88. Dunin) - Żurawski Ż (40. Droździel), Głuszko Ż (80. Paszkiewicz Ż), Rochecki Ż (46. Cisek), Świderek - Iwanicki, Tyrkało.

Szczupak Nowaka

W ostatnim występie w tym sezonie przed własną publicznością piłkarze lubelskiego Motoru pokonali Polonię Przemyśl 3:1. Pierwszy gol padł w 16. minucie. Marcin Popławski uderzył z lewej strony boiska w kierunku bramki. Piłka niesiona wiatrem przeleciała nad bramkarzem, trafiła w słupek i zatrzepotała w siatce Polonii. Pięć minut później przyjezdni mogli wyrównać - jednak groźny strzał Piotra Pankiewicza instynktownie wybronił na słupek bramkarz Motoru Bartosz Rachowski.

Za to po półgodzinie gry gospodarze ponownie cieszyli się ze zdobytej bramki. Tym razem skutecznym uderzeniem popisał się Konrad Nowak. W drugiej połowie najskuteczniejszy w Motorze Nowak popisał się kapitalnym szczupakiem z siedmiu metrów i podwyższył rezultat na 3:0. Jedyną bramkę dla gości zdobył z rzutu karnego Paweł Załoga.

MOTOR LUBLIN 3 (2)

POLONIA PRZEMYŚL (0)

BRAMKI

Motor: Popławski (16.), Nowak (30., 68.).

Polonia: Załoga, z karnego (86.).

SKŁADY

Motor: Rachowski - Kubiak Ż (46. Malesa), Maciejewski, Kucharski Ż, Szynkaruk - Prędota (64. Chmura), Syroka, Ryczek Ż, Różański, Popławski Ż (72. Koczon) - Nowak Ż (78. Golisz).

Polonia: Szramowiat (46. Cisek) - Kud, Hynowski, Załoga, Jaroch - Gwóźdź, Szczygieł (46. Marszałek), Pankiewicz, Bąk - Ouaye, Wojtas (76. Sedlaczek).

Nie strzelili karnego

W Krakowie Hetman wystąpił bez sześciu podstawowych zawodników. Trzech z nich - bramkarz Marcin Mańka, Marian Kocis i Mariusz Głąbicki zostało ukaranych przez klub. Dwóch ostatnich karnie przesunięto do rezerw, a Mańka, na którego nałożono karę finansową, nie zagrał z powodu kontuzji.

Efekt tego był taki, że w ciągu 14 minut pierwszej połowy Hutnik strzelił cztery gole i odniósł najwyższe zwycięstwo w sezonie. Natomiast Hetman nie wykorzystał rzutu karnego. W 9. min Goran Atanaskovie sfaulował w polu karnym Bartosza Szepetę i sędzia podyktował rzut karny dla drużyny zamojskiej. Sasa Vukadinovie nie wykorzystał jedenastki, strzelając obok słupka. W strugach rzęsistego deszczu krakowianie czuli się jak ryba w wodzie. W 17. min Robert Stanula dośrodkował z prawej strony boiska, z piłką minął się bramkarz Hetmana, a Rafał Kwieciński trafił głową do siatki. Minutę później podanie Pawła Kępy wykorzystał Tomasz Kozieł i było 2:0. Hutnicy ani na moment nie zamierzali zwalniać. W 27. min wynik ustalił Papież, który przeskoczył bramkarza i strzelił celnie głową. - Tak wygląda mecz, gdy przyjeżdża się bez sześciu podstawowych piłkarzy. Tylko czterech piłkarzy sprostało trzecioligowym wymaganiom, pozostali grają na co dzień w lidze okręgowej - tłumaczył postawę Hetmana jego trener Dariusz Kmiecik.