Dwa złote medale Renaty Mauer

STRZELECTWO. Dwa złote medale wywalczyła Renata Mauer w zakończonych wczoraj we Wrocławiu mistrzostwach Polski w strzelectwie. Na ponad dwa miesiące przed Igrzyskami Olimpijskimi w Atenach wrocławianka jest w niezłej formie
Dwukrotna mistrzyni olimpijska była faworytką zawodów rozegranych na strzelnicy przy ul. Wodzisławskiej we Wrocławiu, ale zwycięstwa nie przyszły jej łatwo. W piątek, w olimpijskim karabinku sportowym (60 strzałów leżąc) nasza mistrzyni uzyskała 593 punkty. Tyle samo uzyskała też Agnieszka Staroń z Orła Łódź, a o dwa punkty mniej koleżanka klubowa Mauer ze Śląska Wrocław - Agata Przychodzień.

Wynik 593 pkt jest dobry, ale trudno dziś stwierdzić, czy wystarczy w Atenach do medalu. Przypomnijmy, że w Sydney Mauer uzyskała 585, a w Atlancie 589 pkt, co wystarczyło tylko do brązowego medalu. Rekord świata od zeszłego roku wynosi w tej konkurencji 597 pkt.

Równie wyrównaną walkę mistrzyni olimpijska stoczyła w konkurencji karabinka sportowego 3 x 20 strzałów. Znów wygrała, ale taki sam rezultat - 687,5 punktu uzyskała druga w klasyfikacji Sylwia Bogucka z Gwardii Zielona Góra.

Zupełnie nie wyszedł Renacie Mauer wczorajszy start w karabinku pneumatycznym (40 strzałów). W tej konkurencji wrocławska mistrzyni zdobyła mistrzostwo olimpijskie w Atlancie w 1996 roku. Wczoraj nie stanęła nawet na podium, 495,8 pkt wystarczyło tylko do czwartego miejsca. Przypomnijmy, że na igrzyskach wystrzelała złoto wynikiem 497,6 pkt. Brąz Mauer przegrała wczoraj o 0,1 pkt z Alicją Ziają z AZS Częstochowa. A do dwóch pierwszych zawodniczek - Agnieszki Staroń z Orła Łódź i Sylwii Bogackiej z Gwardii Zielona Góra - dzieliła ją przepaść. Pierwsza uzyskała 500,4 pkt, druga 398,1 pkt.

Takie wyniki na dwa miesiące przed igrzyskami w Atenach niewiele muszą jeszcze znaczyć. W sporcie strzeleckim często decyduje dyspozycja dnia. Mauer udowodniła to niejednokrotnie. Przypomnijmy, że w Sydney zdobyła złoty medal w karabinie sportowym, zaraz po tym była dopiero 15. w pneumatycznym.

Medale zdobywali też inni wrocławscy strzelcy. Srebrne wywalczyli: Szymon Antkowiak (pistolet szybkostrzelny); Małgorzata Mazur w strzelaniu do ruchomej tarczy; brązowe: Małgorzata Mazur do ruchomej tarczy przebieg mieszany; Katarzyna Szymańska w pistolecie pneumatycznym, Kamil Kuta w pistolecie pneumatycznym i Piotr Wieczorek w karabinie dowolnym 3 x 40 strzałów.