Cztery złote medale kieleckich karateków na mistrzostwach Polski

Cztery złote medale zdobył Kielecki Klub Karate Kyokushin ZPUE Włoszczowa na rozegranych w niedzielę we Włocławku 31. mistrzostwach Polski seniorów.

Indywidualnie najlepsi byli Kamil Hejduk (65 kilogramów), Brunon Sokołowski (70) i Marcin Miller (90). Pozwoliło to kieleckiej ekipie, pierwszy raz po trzech latach przerwy, zdobyć złoto w rywalizacji drużynowej. To już siódmy tytuł ekipy Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin. Kielczanie zdobyli 15 punktów i wyprzedzili Warszawę (11) oraz Katowice (5). Na piątych miejscach zawody we Włocławku ukończyli Agnieszka Banasik (55 kg), Joanna Skucińska (65), Maciej Łuczyński (65) i Andrzej Gładysiński (80).

- Kamil Hejduk i Brunon Sokołowski po dwie walki zakończyli przed czasem, a finały wygrali zdecydowanie - skomentował Krzysztof Borowiec, prezes KKKK, trener kadry narodowej. - Najważniejsze, że mamy mocny skład. To są młodzi zawodnicy, a już zdobywają laury wśród seniorów - dodał.