Chemik/Zawisza Bydgoszcz - Flota ¦winoujscie 1:0

Bydgoscy III-ligowcy wci±¿ zagro¿eni spadkiem

Trzy punkty, które pozostały w sobotę w Bydgoszczy były bardzo ważne, ale na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek zwycięstwo odniosła też walcząca z Chemikiem/Zawiszą o utrzymanie Obra. Pi³karze z Kościana pokonali w Koszalinie Gwardię 1:0. Mają dwa punkty przewagi nad Chemikiem/Zawiszą. Tę stratę można jednak odrobić ponieważ Obra w dwóch ostatnich kolejkach III ligi już nie zagra (pauzuje ze względu na wycofanie z rozgrywek po rundzie jesiennej Polonii Bydgoszcz i Zorzy Dobrzany).

Bydgoszczanie mają jeszcze dwie szanse na powiększenie dorobku. W następnej kolejce (10 czerwca) wyjadą do Poznania na mecz z Wartą, a na zakończenie sezonu 2003/2004 (13 czerwca) podejmą na boisku przy ul. Glinki rezerwy Amiki Wronki.

W sobotnie popołudnie od początku spotkania gospodarze zyskali optyczną przewagę. Jej efektem był gol Damiana Świerblewskiego w 26. minucie. Napastnik Chemik/Zawiszy dobiegł do pi³ki, kiedy obrońcy Floty ustawili pułapkę ofjsajdową i strzałem z 10 metrow w krótki róg zaskoczył Sergiusza Prusaka. 20-letni Świerblewski miał jeszcze okazję do podwyższenia rezultatu w 38. minucie, ale nie wykorzystał dobrej sytuacji.

Po przerwie mało ciekawa gra toczyła się głównie w środku pola. W 65 min niecelnie, po rzucie rożnym, główkował Adam Kardasz. W drugiej minucie doliczonego czasu chemicy przeprowadzili kontratak. Arkadiusz Woźniak przejął podanie od Bartłomieja Kowalskiego, minął bramkarza Sergiusza Prusaka, ale piłkę po strzale bydgoskiego z ostrego konta wybił z bramki Marek Kuciński.